UA / RU
Підтримати ZN.ua

НАТО затвердив новий план оборони Польщі та країн Балтії

Туреччина зняла вето на план оборони НАТО для Польщі і країн Балтії.

Західний військовий альянс НАТО затвердив у вівторок новий план оборони Польщі та країн Балтії після того, як союзники досягли компромісу з Туреччиною, яка наклала на нього вето.

Ця угода стала проривом після декількох місяців переговорів про вимогу Туреччини отримати більше підтримки в її боротьбі проти курдської міліції в Сирії, перш ніж вона дозволила плану вступити в силу, повідомляє AFP.

Лідери НАТО погодилися з планом на саміті в грудні, але Анкара досі не дозволяла йому прийняти рішення.

Плани оборони НАТО засекречені, але литовські офіційні особи неодноразово заявляли, що вони прагнуть посилити протиповітряну оборону і прискорити розгортання союзних сил в разі кризи.

Дипломатичне джерело НАТО в Брюсселі та міністр закордонних справ Литви Лінас Лінас Антанас Лінкявічюс повідомили AFP, що плани були схвалені, не повідомивши при цьому інших подробиць.

«Питання вирішене, і плани затверджені», - сказав Лінас Антанас Лінкявічюс AFP.

«Туреччина діяла конструктивно, рішуче відстоюючи свої інтереси, як і завжди, і її дії ніколи не були спрямовані проти країн Балтії. Ми не повинні драматизувати, результат позитивний, і ми вітаємо це», - сказав він.

Анкара використовувала своє право вето, тому що вона хотіла, щоб НАТО визнав Сирійські курдські народні підрозділи захисту (YPG) терористами, вимогу, залишену оборонним альянсом.

Читайте також: Ердогана переконали не блокувати захист країн Балтії від Росії

Зокрема, конфлікт призвів до сварки між президентом Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом і його французьким колегою Еммануелем Макроном на саміті в грудні.

НАТО затвердив свій перший план оборони для країн Балтії і Польщі ще в 2010 році, але вони прагнули до того, щоб він постійно оновлювався, особливо після того, як Росія анексувала Крим в України в 2014 році.

Бен Ходжес, колишній командувач американської армії в Європі, який зараз працює в мозковому центрі CEPA в Вашингтоні, сказав, що угода є ключовою для «ефективного стримування» на тлі напруженості у відносинах з Росією.

Раніше повідомлялося про те, що президент США Дональд Трамп має намір збільшити контингент військових в Польщі.