Програма співробітництва Україна-3 на засіданні міжпарламентської ради Україна-НАТО у співпраці з Парламентською асамблеєю (ПА) альянсу.
"Форум проходить у дуже відповідальний момент історії України, до якої зараз прикуто погляди практично всього світового співтовариства, - зазначив Кошулинський. - Саме поточна політична ситуація в Україні диктує пріоритети порядку денного".
"Щорічні національні програми співробітництва Україна-НАТО є базовим інституційно-нормативним інструментом різних аспектів взаємовідносин та співробітництва України з альянсом", - підкреслив віце-спікер.
За його словами, у першу чергу ця програма стосується зміцнення демократичних інституцій, проведення вільних і чесних виборів, захисту прав та свобод людини, свободи слова, боротьби з корупцією та фінансовою злочинністю. "Саме ці питання знаходяться зараз у центрі уваги українського суспільства", - зазначив він.
У свою чергу, голова ПА НАТО Х'ю Бейлі зазначив, що Україна обрала європейську модель розвитку. "З одного боку, це означає вибір свободи зборів, свободи слова, демократії, чесних виборів, рівних прав і можливостей, з іншого - неприйняття корупції, вибіркового правосуддя тощо", - пояснив він.
Також Х'ю Бейлі підкреслив, що ПА НАТО підтримує будь-який діалог між політичними силами, тому що його відсутність призводить до конфронтації і ворожнечі. Висловлюючи стурбованість політичною ситуацією в Україні, він закликав усі сторони конфлікту відновити мирне обговорення майбутнього країни.
Окрім цього голова ПА НАТО повідомив присутнім про наміри зустрітися найближчим часом з представниками парламентських фракцій і уряду, послами країн-членів НАТО, громадськістю та ЗМІ.
Нагадаємо, масові заворушення в Києві почалися 19-го січня після того, як внутрішні війська і співробітники "Беркута" перекрили вулицю Грушевського для демонстрантів, які прямували до Верховної Ради. 21-го січня продовжилися найбільші з початку акцій протесту зіткнення демонстрантів з міліцією. !zn
Читайте також:
НАТО розкритикувало Росію у зв'язку з подіями в Україні
Расмуссен: Україна повинна бути вільною у виборі свого майбутнього
Генсек НАТО закликав українських військових залишатися нейтральними