UA / RU
Підтримати ZN.ua

НАТО забезпечить постійну присутність значних сил у Центральній і Східній Європі

В Альянсі мають намір продемонструвати солідарність із східними членами НАТО.

У четвер, 21 січня, голова Військового комітету НАТО чеський генерал Петр Павел і верховний головнокомандувач силами Альянсу в Європі американський генерал Філіп Брідлав заявили, що на своєму східному фланзі, тобто в країнах Центральної та Східної Європи, НАТО буде мати постійну присутність значних сил в порядку ротації.

Наголошується, що дана військова присутність призначена не тільки для забезпечення безпеки східних членів НАТО, але і для демонстрації підтримки солідарності з ними.

"На території східних країн НАТО в порядку ротації для участі в навчаннях знаходиться певна кількість військ інших держав Альянсу. Ці війська являють собою передову військову присутність, мета якої не тільки забезпечити безпеку східного флангу НАТО, але також продемонструвати солідарність всіх 28 членів Альянсу", - сказав генерал Павел.

За його словами, Альянс повинен забезпечити розумний баланс між передовим військовою присутністю на сході і підтримкою готовності сил реагування на решті території НАТО.

У свою чергу, Брідлав назвав дану угруповання "багатонаціональними силами стійкої ротації" і також відзначив необхідність підтримання балансу між збройними силами НАТО на різних напрямках.

"Важливо мати відповідний баланс військово-повітряної присутності на півночі, в центрі та на півдні, військово-морської присутності на півночі і на півдні і, звичайно наземного присутності на всіх напрямках", - повідомив американський генерал.

Військова активність збройних сил Росії в Європі послідувала за анексією Криму і початклм збройного конфлікту в Україні, так як країни ЄС і НАТО висловили підтримку Україні.

Згідно з даними НАТО, в 2014 році літаки НАТО піднімалися в повітря на перехоплення російських літаків в три рази частіше, ніж роком раніше. У 2015 році "брязкання зброєю" біля кордонів НАТО з боку РФ не припинилося - країни Північної Європи регулярно повідомляють про провокації російських військових літаків.

Тому Латвія, Литва та Естонія прийняли рішення посилити військову співпрацю і збільшити фінансування повітряної поліції НАТО в три рази.

Крім того, в НАТО за півроку нарахували 250 перехоплень російських літаків над Європою. Це найбільша кількість за аналогічний період з моменту закінчення холодної війни.