UA / RU
Підтримати ZN.ua

НАТО впроваджує найсильніше підкріплення колективної оборони з часів Холодної війни

Генеральний секретар НАТО водночас заявив про бажання уникнути нової Холодної війни.

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг під час свого робочого візиту в Ірак прокоментував заяву президента РФ Володимира Путіна щодо нового ядерного озброєння. Очільник Альянсу запевнив, що не хоче нової Холодної війни, передає Reuters.

"Звичайно, ми стурбовані, тому що НАТО не хоче нової холодної війни. Ми не хочемо нової гонки озброєнь", - повідомив Столтенберг.

Зазначається, що виступ Путіна співвідноситься з лінією поведінки Росії, відповідно до якого країна розробила нове озброєння і використала військову силу в Україні.

"Ця картина, яку ми бачили протягом декількох років, є частиною того, чому НАТО зараз адаптує і впроваджує Найсильніше підкріплення нашої колективної оборони з часів Холодної війни", - додав генсек.

Разом із тим, він зазначив, що НАТО не віддзеркалює поведінку Росії.

"Ми не віддзеркалюємо те, що робить Росія – ракета на ракету, зброя на зброю – але ми відповідаємо, оскільки бачимо більш наполегливу Росію", - підсумував гендиректор Альянсу.

Насамкінець, Столтенберг вкотре закликав Росію дотримуватися Договору про проміжні ядерні озброєння.

Президент Росії Володимир Путін у посланні Федеральним зборам 1 березня заявив, що у Росії створена і пройшла випробування нова крилата ракета з ядерною енергетичною установкою. За словами Путіна, нова ракета має необмежений радіус дії і "непередбачувану траєкторію польоту". При цьому Путін заявив, що "ні в кого іншого такої зброї поки немає".

Ця заява Володимира Путіна викликала бурхливу реакцію в США.

Так, Державний департамент США підкреслив, що використання ядерної зброї порушує міжнародні зобов'язання Москви, зокрема Договір про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності.

Перед цим заяву Путіна про нові ядерні ракети прокоментували в Пентагоні. Зокрема, там заявили, що заява російського президента Міноборони США не здивувала та висловили сумнів, чи додала Росія нові можливості для свого ядерного арсеналу, крім вже відомих американським військовим і розвідці.