UA / RU
Підтримати ZN.ua

НАТО протистоятиме спробам Росії вчиняти економічний примус для вигідних Кремлю політичних рішень

Крім того, Альянс наполягає на активній протидії саботажу, інструменталізації нелегальної міграції, зловмисній кібердіяльності РФ

Росія посилила свої агресивні гібридні дії проти членів НАТО. Серед цих агресивних дій Північноатлантичний альянс виокремлює і економічний примус – тиск однієї держави на іншу з метою досягнення не економічного, а політичного результату. Відповідний пункт зазначений у декларації Вашингтонського саміту Альянсу.

Читайте також: Мєдвєдєв мріє про повне знищення України. Або НАТО

Як зазначають країни-члени НАТО, агресивні дії здійснюються не завжди прямо, а через посередників з метою тиску на країни євроатлантичного регіону. До таких агресивних дій також належать саботаж, акти насильства, провокації на кордонах Альянсу, інструменталізація нелегальної міграції, зловмисна кібердіяльність, електронне втручання, кампанії з дезінформації та зловмисний політичний вплив.

У декларації саміту вказано, що комплекс цих дій є загрозою безпеці Альянсу. У тексті документа вказано, що члени НАТО ухвалили рішення щодо подальших заходів з протидії російським гібридним загрозам. Також НАТО підкреслило, що згадані дії Росії не є перешкодою для рішучої підтримки членами Альянсу України.

Альянс домовився, що буде продовжена підтримка партнерів НАТО, які мають загрозу внаслідок агресивних дій з метою дестабілізації в країнах.

Нагадаємо, за визначенням експертів, економічний примус – це загроза або фактичне використання можливостей для завдання економічних втрат одній державі засобами іншої з метою отримання політичних поступок.

Як зазначалось раніше, у Декларації Вашингтонського саміту НАТО означила коло країн, яких вважає союзниками Росії у її війні проти України. У документі згадана Білорусь, яка підтримує цю війну, надаючи доступ до своєї території та інфраструктури. Поглиблення політичної та військової інтеграції Росії та Білорусі, включно з розгортанням передових російських військ у Білорусі, має негативні наслідки для регіональної стабільності та оборони Альянсу. У НАТО також зазначають, що КНДР та Іран підживлюють агресивну війну Росії проти України, надаючи Росії боєприпаси та безпілотники.