На саміті у Варшаві, який пройде у липні, 3 і Євросоюз офіційно оголосять про укладання пакту про співпрацю, який повинен завершити десятиліття плутанини і недовіри у питанні збереження безпеки за межами Європи.
Через спільний страх перед кібератаками з боку Росії, напливом мігрантів і нестабільністю в країнах поруч з європейськими кордонами чиновники обох організацій хочуть поєднати військову відповідь і більш м'які підходи у забезпеченні захисту.
Зокрема, ЄС і НАТО збираються разом боротися з пропагандою і проводити тренування зі стабілізації урядів. Про це повідомляє New York Times.
"У випадку російської кібератаки ми не хочемо, щоб нам довелося витрачати два тижні на проведення дискусій щодо того, як же нам відповісти", - сказав неназваний чиновник ЄС.
Видання зазначає, що хоча усі спільні дії ще повинні затвердитися до саміту у Варшаві, зближення НАТО і ЄС може заощадити гроші платникам податків на континенті, які зараз платять за утримання аналогічних програм обох організацій. Також доведеться вирішити проблему обміну цінними даними між країнами, які входять в НАТО, але не мають членства в ЄС. Приміром, Греція і Туреччина, будучи союзниками у військовому альянсі, все одно не дуже охоче обмінюються інформацією, оскільки Анкара не входить в ЄС.
Раніше Генеральний секретар Єнс Столтенберг пообіцяв Україні політичну підтримку на саміті НАТО. Він додав, що НАТО як організація і держави-члени альянсу "надають потужну політичну підтримку Україні, а також практичну підтримку через наші цільові фонди, що практичне співробітництво, через створення інститутів, підготовку". Генсек НАТО запевнив, що його організація буде продовжувати робити це. Раніше повідомлялося, що Україна зможе презентувати своє бачення оборонної реформи в рамках Варшавського саміту НАТО. Заступник уповноваженого Міністерства оборони США Майкл Карпентер заявив, що політика "відкритих дверей" залишається відкритою для потенційних і перспективних членів Альянсу.