UA / RU
Підтримати ZN.ua

Насуваються відразу кілька продовольчих криз - ООН

Зійшлися воєдино три фактори, що створюють загрозу глобальній продовольчій кризі: наслідки пандемії коронавірусу, посуха, війна, розв'язана Росією в Україні.

Два продовольчі агентства ООН: Всесвітня продовольча програма (ВПП ) і Продовольча і сільськогосподарська організація ( ФАО ) виступили минулого понеділка з суворими попередженнями про численні продовольчі кризи, що насуваються на планеті, повідомляє AP NEWS.

Кризи провокують посуху, посилену наслідками пандемії COVID-19 та війною в Україні. Все це призвело до різкого зростання цін на паливо та продовольство.

Читайте також: Зеленський пояснив, які наслідки продовольча криза матиме саме для Європи

Виконавчий директор ВПП Девід Біслі сказав, що крім того, що глобальна продовольча криза завдає шкоди "найбіднішим із бідних", вона загрожує перевантажити бюджети мільйонів сімей, які просто зводять кінці з кінцями.

"Умови зараз набагато гірші, ніж під час "арабської весни" у 2011 році та кризи цін на продовольство 2007-2008 років, коли 48 країн були охоплені політичними хвилюваннями, заворушеннями та протестами", - каже Біслі. Він назвав "лише вершиною айсберга" продовольчі кризи в Індонезії, Пакистані, Перу та Шрі-Ланці.

Читайте також: У нинішній мегапосусі у США людство не винне, але постраждають мільйони

У доповіді міститься заклик до термінових гуманітарних дій для надання допомоги "гарячим точкам голоду", де в найближчі кілька місяців очікується його загострення.

Агентства ООН також попереджають, що війна в Україні, в яку Росія вторглася у лютому, посилила і без того неухильне зростання цін на продовольство та енергоносії у всьому світі.

Зокрема, за інформацією ФАО, очікується, що у 2022 році 10,9 млн жителів Судану або 30% його населення потребуватимуть підтримки їхнього життєзабезпечення. Цей показник досяг найвищої позначки за останнє десятиліття. Очікується, що продовольча криза зачепить і колишню республіку СРСР Киргизстан, де кліматичні умови дуже сприятливі для рослинної та тваринної їжі. Постраждають насамперед малозабезпечені міські жителі.