UA / RU
Підтримати ZN.ua

Наскільки успішною є стратегія Швеції у боротьбі з COVID-19 — Euobserver

Багато європейських країн не схвалювали рішення уряду Швеції стосовно контролю пандемії.

Попри те, що Швеція є членом Європейського Союзу, країна завжди була непохитною у своєму намірі зберегти значний суверенітет. Швеція завжди прагнула зберегти свою здатність самостійно визначати власний шлях та уникнути повної залежності від «наднаціонального органу». Навіть у питанні боротьби з пандемією коронавірусу Стокгольм обрав стратегію, відмінну від країн-союзників, пише Euobserver.

Стратегія Швеції у боротьбі з коронавірусом отримала значну критику.

Багато європейських країн не схвалювали рішення уряду Швеції стосовно контролю пандемії.

Громадськість Швеції була навіть здивована рішенням деяких країн заборонити в’їзд шведам через те, що країна обрала помилкову стратегію протистояння пандемії.

Критики шведської стратегії запобігання поширенню коронавірусу запевняли, що Швеція може пошкодувати через власні помилкові рішення, і ситуація з COVID-19 в країні ризикує стати катастрофічною.

Однак, країні все-таки вдалося довести певну ефективність власної «коронавірусної політики».

Ймовірно, уряд Швеції не шкодує про власні рішення, вважаючи власне реагування на пандемію одним із найефективніших в Європі.

Шведи не протестують проти жорстких карантинних обмежень, а уряд Швеції не погрожує власному населенню штрафами за недотримання карантину.

Довіра шведів до урядового врегулювання ситуації з пандемією є досить високою.

Кількість підтверджених випадків захворювання та пацієнтів, які перебувають у реанімації, а також рівень смертності в Швеції є порівняно невисокими.

Схоже, що уряд країни зумів досягти своїх пріоритетів, забезпечивши «психологічний спокій населення» та уникнувши колапсу державної системи охорони здоров'я.

До того ж, економіка Швеції постраждала набагато менше, порівняно з іншими країнами.

Малий та середній бізнес країни зміг уникнути значних фінансових потрясінь.

Важливу роль в тому, що економіка Швеції уникнула значної шкоди, відіграла непогано розвинена цифрова інфраструктура країни.

Також багато працівників змогли швидко перейти до віддаленої роботи.

Значною мірою, причиною того, що суперечлива стратегія Швеції у стримуванні вірусу спрацювала є навіть не те, які рішення приймав уряд країни, а як ці рішення виконувало населення.

Можливо саме «відчуття певної свободи» дозволило шведам підтримувати рішення влади.

Тому, суперечливим залишається питання про те, що стане більш успішним у боротьбі з пандемією: «психологічна свобода людей» та «м’який карантин» чи «авторитарна» система боротьби з кризовими ситуаціями, резюмує Euobserver.

Читайте також: Білл Гейтс заявив, що пандемія коронавірусу в кращому випадку закінчиться в 2022 році

Раніше повідомлялося, що пандемія коронавірусу «вбиває» гарні манери.