У липні українські полярники зареєстрували великі зимові скупчення пінгвінів. За їх даними на різних островах в радіусі 20 км від станції селяться сотні і тисячі особин, а в воді одночасно полюють ще сотні пінгвінів. В основному там зустрічаються субантарктичні пінгвіни Дженту або пінгвіни Аделі. Про це повідомляється на сторінці Національного антарктичного наукового центру.
Також в науковому центрі пояснюють, що коли в Антарктиці зима, а в Україні літо, місцеві пінгвіни переселяються трохи північніше, тому що вода навколо станції замерзає, а через лід птахам за добичею не пробитися.
Такі зміни у виборі місця спочинку пов'язані зі зміною клімату. Так зими стають теплішими, льоду в районі архіпелагу Вільгельма, де знаходиться станція, стає менше, а значить пінгвінам тепер немає необхідності йти в інші місця в пошуках відкритої води.
«У цьому році біля станції пінгвіни з'являються хвилями. Ймовірно, до них приєднуються мігранти з південних районів, де погодні умови стають несприятливими.
На острові Галіндез, де розташований "Вернадський", в кінці червня і в липні пінгвіни також з'являлися час від часу. В окремі дні їх відзначали зовсім або реєстрували невеликі групи. А подекуди чисельність угруповань пінгвінів перевищувала тисячу особин, причому це були переважно пінгвіни Аделі.
Ось так наслідки зміни клімату і потепління можна безпосередньо спостерігати в Антарктиці завдяки пінгвінам» - написано в повідомленні центру.
Раніше Бельгійському фотографу пощастило зустріти ще небаченого жовтого пінгвіна. Фотографії унікальної птиці Ів Адамс зробив під час експедиції по Антарктиді і Південній Атлантиці.