UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Наша мета – врятувати ядерну угоду": у Німеччині відреагували на заяву Ірану

Ядерна угода ще може бути врятована, вважають у Берліні.

Представник Міністерства закордонних справ Німеччини Райнар Бреуль заявив про те, що Іранська ядерна угода ще може бути врятована. Про це він сказав на брифінгу в Берліні, повідомляє "Укрінформ".

"Ми взяли до відома заяву Ірану, що сама по собі є черговим порушенням умов угоди, проте наголошую, що це не означає її автоматичного закінчення. Нашою метою залишається врятувати угоду", - каже дипломат.

За його словами, Німеччина веде переговори з цього питання в першу чергу з партнерами у Франції та Британії, але також з Китаєм і Росією. На думку Бреуля, "доречною та своєчасною" була б зараз зустріч Ради безпеки ООН.

Визначальним моментом залишається робота Міжнародного агентства з атомної енергії на місці. У МЗС Німеччини відзначають, що це має центральне значення, адже тільки так можна досягти прозорості у верифікації міжнародним співтовариством кроків Ірану.

За словами офіційного представника уряду Німеччини Штеффена Зайберта, Іран повинен бачити свій інтерес залишатися в угоді, оскільки протилежне рішення – "невірний крок у невірному напрямку".

Раніше влада Ірану оголосила, що остаточно відмовляється від обмежень з ядерної угоди, це насамперед стосуються кількості центрифуг. Таким чином іранська ядерна програма не матиме ніяких обмежень в частині виробництва, включаючи потужності зі збагачення, процентне співвідношення та кількість збагаченого урану, а також досліджень в цій сфері і подальшого розвитку програми. Іран має намір продовжити свою співпрацю із МАГАТЕ і повернеться до виконання своїх зобов'язань щодо ядерної угоди, якщо санкції проти країни будуть зняті і врахування інтересів Тегерана буде гарантовано.

Представник МЗС Ірану Аббас Мусаві заявив, що Тегеран не відмовляється від продовження переговорів із "п'ятіркою" підписантів СВПД, однак попередньо повинен домогтися, щоб США відповіли за вбивство генерала Касема Сулеймані.

У ніч на 3 січня американські війська завдали авіаудару по аеропорту Багдада, унаслідок якого загинув командувач спецпідрозділом "Кудс" Корпусу вартових Ісламської революції Касем Сулеймані. Ця атака стала відповіддю на напад підтримуваних Іраном шиїтських збройних угруповань на посольство США в Іраку.

Верховний лідер Ірану аятолла Хаменеї пообіцяв помститися Сполученим Штатам за вбивство Сулеймані. Своєю чергою президент США Дональд Трамп натякнув владі Ірану на можливість проведення переговорів.

Увечері 4 січня посольство США в Багдаді і військова база "Балад" зазнали ракетного обстрілу.

Детальніше про наслідки ліквідації іранського генерала і сценарії розвитку ситуації на Близькому Сході читайте в матеріалі Віталія Федяніна "Бій Трампа з "Тінню".