UA / RU
Підтримати ZN.ua

НАСА: знову невдача із прототипом нової місячної ракети

Провести випробування повною мірою завадив витік палива.

У понеділок НАСА вперше заправило паливом свою величезну місячну ракету і, незважаючи на витік у паливопроводі, розпочало найважливіше випробування зі зворотним відліком, повідомляє AP NEWS.

Це була четверта спроба НАСА провести важливу генеральну репетицію, останній важливий етап перед довгоочікуваним дебютом ракети для пілотованої місії на Місяць.

Попередні спроби у квітні були зірвані через витік палива, а також заклинювання клапанів та інші технічні проблеми.

Ще один витік - цього разу у зовнішньому паливопроводі - майже зірвав випробування у понеділок у Космічному центрі Кеннеді. Але керівники НАСА все одно вирішили провести тест зворотного відліку.

Директор із запуску Чарлі Блеквелл-Томпсон сказав, що вони пішли на це, щоб подивитися, "як працює команда, як працює обладнання, і вони обоє показали себе дуже добре".

Інженери хотіли пройти весь шлях до 9-секундної позначки – зовсім небагато до запуску двигуна – щоб перевірити всі системи та процедури. Але він перервався на 29-й секунді. Представник НАСА Деррол Нейл сказав, що поки що невідомо, чому припинився зворотний відлік.

Читайте також: Компанія Firefly Aerospace побудує модуль для посадки на Місяць до вересня 2023 року

Раніше в 322-футову (98 метрів) ракету, відому як Space Launch System, або SLS, було завантажено близько 1 мільйона галонів надхолодного рідкого водню та кисню.

Затримки у випробуваннях призвели до того, що реальний запуск – з порожньою капсулою Orion, що облітає навколо Місяця та назад – відбудеться не раніше кінця серпня. Цей випробувальний політ має вирішальне значення, перш ніж астронавти піднімуться на борт.

Перший непілотований випробувальний політ ракети-носія Space Launch System (SLS) і космічного корабля Orion до орбіти Місяця в рамках програми Артеміда був запланований на лютий 2022 року.

Проект "Артеміда" - це фінансована урядом США пілотована космічна програма НАСА з відправлення людей на Місяць. У проекті візьмуть участь американські приватні компанії, Європейське космічне агентство (ESA), Японія, Канада, Австралія, Велика Британія, Італія, ОАЕ, Люксембург та Україна.

20 липня о 20 годині 17 хвилин 42 секунди за Грінвічем місячний модуль американської місії "Аполлон-11 здійснив посадку в Морі Спокою. астронавт Ніл Армстронг ступив на поверхню Місяця 21 липня 1969 року о 02 годині 50 хвилин по 20 секунд. місій НАСА на Місяць Остання - "Аполлон-17" - успішно завершилася 19 грудня 1972 року.