UA / RU
Підтримати ZN.ua

NASA досліджує загрози здоров'ю при підготовці польотів на Марс

Проривні технології, які враховували б усі ризики для здоров'я астронавтів, ще в процесі розробки.

Для здійснення успішної місії на 3 людству необхідно вдосконалити системи життєзабезпечення та захисту від космічної радіації, йдеться у звіті NASA, представленому в четвер, 29 жовтня, передає AP.

У списку загроз здоров'ю під час подорожі до Марса значаться: рак, хвороби центральної нервової системи, катаракта, безпліддя, втрата ваги, розлади психіки, порушення в роботі опорно-рухового апарату і погіршення зору.

Крім того, вчені досліджували ліки та харчування обмеженого спектру, що викликають втрату ваги.

"NASA просунулося у визначенні та управлінні ризиками здоров'ю, чому немало сприяла річна місія на МКС. Вчені демонструють стриманий оптимізм, розраховуючи вирішити проблему до 2030, - сказав співробітник NASA Джон Мартін. - Однак у забезпеченні життєвої безпеки членів екіпажу місії все ще залишаються труднощі. Левова частка ризиків очікує першопрохідців".

Дослідники поки не прийшли до єдиної думки, які пристрої для транспортування та проживання, здатні знизити ризик, але дослідники продовжують накопичувати знання і досвід.

Найтриваліший термін перебування в космосі - 14 місяців - встановили космонавти з Росії.

12 жовтня 2015 року NASA опублікувало поетапний план освоєння Марса.

У жовтні 2010 року NASA та Управління перспективних досліджень МО США (DARPA) почали роботу над проектом Hundred-Year Starship, спрямованим на створення першого в історії людства космічного корабля з переселенцями на інші планети.