UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Напад на саму Вірменію є неминучим» – посол у Євросоюзі

Посол Вірменії у ЄС закликав Брюссель ввести санкції проти Азербайджану за операцію в Карабаху

2 жовтня Вірменія закликала Європейський Союз запровадити санкції проти Азербайджану за його військову операцію у Карабаху та заявила, що Баку може незабаром напасти на Вірменію, якщо Захід не вживе рішучих заходів. 

«Це не тільки думка вірменського уряду, але й багатьох експертів, а також деяких країн-членів ЄС, що напад на саму Вірменію є неминучим», – сказав посол Вірменії в ЄС Тигран Балаян в інтерв'ю Reuters у Брюсселі. 

Він перерахував можливі заходи проти Азербайджану – обмеження цін на азербайджанську нафту і газ, призупинення переговорів ЄС про тісніші відносини з Баку. Також закликав Захід надати Вірменії «сміливу» допомогу у сфері безпеки, не уточнивши, чого саме потребує Єреван.

Читайте також: Нагірний Карабах формально завершує боротьбу за незалежність: огляд

Раніше Вірменія звинуватила Азербайджан в етнічних чистках – звинувачення, яке Баку заперечує, наполягаючи на тому, що вірмени можуть залишатися на цій території. Баку також наполягає на тому, що не має наміру нападати на Вірменію. Балаян сказав, що запевненням президента Азербайджану Ільхама Алієва не можна довіряти, зазначивши, що європейські чиновники заявили, що він порушив обіцянки не нападати на Карабах. 

Високопосадовці ЄС та лідери багатьох країн-членів блоку засудили дії Азербайджану. Але ЄС поки що не вжив жодних конкретних заходів у відповідь на кризу, окрім виділення гуманітарної допомоги. Дипломати кажуть, що члени ЄС намагаються знайти консенсус. Деякі з них, такі як Франція і Нідерланди, хочуть принаймні розглянути жорсткі заходи, тоді як інші, такі як Угорщина і Румунія, не бажають цього робити, кажуть вони.

Пошук відповідей ЄС ускладнюється його прагненням більше покладатися на азербайджанську нафту і газ, оскільки він відмовився від російських енергоносіїв через війну Росії в Україні.

Читайте також: Азербайджан затримав російського мільярдера та лідера сепаратистів при спробі виїхати до Вірменії

Нагадаємо, за даними Вірменії, понад 100 тисяч вірмен покинули Карабах. Це означає, що майже все населення етнічного вірменського анклаву виїхало після того, як Азербайджан відвоював цю територію, відновивши свій суверенітет. 

5 жовтня запланована зустріч між президентом Азербайджану Алієвим та прем’єр-міністром Вірменії Ніколом Пашиняном у Гранаді (Іспанія) – перша після азербайджанської військової операції зі звільнення Карабаху. 

Республіка «Арцах» доживає останні дні. Повернення Карабаху під владу Азербайджану кардинально змінює розстановку сил на Південному Кавказі й означає зменшення впливу Росії в регіоні. Чим може заповнитися ця порожнеча пояснює оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко у статті «Війна за Карабах. Хто прийде замість Росії?»