UA / RU
Підтримати ZN.ua

Накопичених резервів Росії залишилося на два-три роки – Кудрін

Центробанк своїми діями заважає кредитуванню за іншими каналами економіки, вважає екс-глава Мінфіну РФ.

Колишній міністр фінансів РФ Олексій Кудрін вважає, що Росія зможе користуватися накопиченими резервами не більше двох-трьох років.

"Сьогодні, як не дивно, бюджет генерує зниження зростання. Якщо зараз у нас буде дефіцит бюджету 3,5%, що в номінальному вираженні 3 трлн рублів, звідки ми їх візьмемо? Сьогодні 2,5 трлн рублів ми беремо з резерву. Тобто ми поки живемо за рахунок минулого, у такій невагомості, не відчуваючи реалій. Ми продаємо наші нафтові резерви, ЦБ друкує рублі, ми покриваємо дефіцит. Ще два - три роки зможемо це робити", - сказав він на Петербурзькому міжнародному економічному форумі голова Центру стратегічних розробок.

На його думку, Центробанк, намагаючись утримати кількість грошей в економіці, "паралельно заважає кредитуванню за іншими каналами економіки".

"Виходить, що ми не через ті канали підтримуємо економіку, у нас не зовсім гнучка маса грошей в економіці. В цьому сенсі це ризик. А якщо ми відмовиться від Резервного фонду - а ми повинні відмовитися повністю протягом двох років, - то ми зберігаємо такий дефіцит. Де ми візьмемо ці 3 трлн рублів? Візьмемо на приватному ринку, запозичуючи у всіх під високі відсотки", - додав Кудрін.

У зв'язку з цим, як підкреслив колишній глава Мінфіну РФ, "приватний сектор не може змагатися з державою по залученню дешевих кредитів".

"Тому через ці канали ми бачимо, що це не зовсім ефективна система підтримки зростання інвестицій", - сказав Кудрін.

Читайте також: Екс-глава російського мінфіну Кудрін очолив Центр стратегічних розробок

Кудрін обіймав пост міністра фінансів РФ з 2000 по 2011 рік. Останнім часом він неодноразовокритикував економічну програму російської влади.

Проте в середині квітня Путін знайшов посаду для Кудріна. 14 квітня російський президент в ході прямої лінії сказав, що Кудрін "на одному з майданчиків ефективно працюючих структур, можливо, Центру стратегічних досліджень, буде займатися питаннями, пов'язаними зі стратегією розвитку на найближчий час, після 18 роки і найбільш віддалені перспективи".

Раніше Bloomberg писав, що економіка Росії буде в біді, поки Путін при владі, а санкції діють. Як зазначає видання, навіть найбільш сміливі інвестори, які вкладали гроші в Росії в минулому році, тепер розпродають свої російські активи.