Країни з демократичними урядами вже втягнуті у конфлікт, який може змінити світовий порядок. Росія і Китай встановлюють новий глобальний порядок денний, у той час, як Іран і Північна Корея працюють над тим, щоб зруйнувати залишки регіональних балансів сил. Але політичні лідери в США і Європі повільно усвідомлюють цю нову реальність, багато хто все ще вірить у наратив часів холодної війни про "міжнародний порядок, заснований на правилах", замість того, щоб прямо говорити зі своїми громадянами про те, що насправді відбувається і які небезпеки насуваються.
Росія і Китай озброюються зі швидкістю і масштабами, причому Москва повністю мобілізувала 1,5-мільйонну армію, а Пекін вже командує армією чисельністю понад 2 мільйони осіб. Військово-морські сили Народно-визвольної армії Китаю вже чисельно перевищують ВМС США, а корабельні Китаю будують нові кораблі швидше, ніж це можуть зробити американські підрядники. Те ж саме стосується повільних темпів виробництва боєприпасів у США, не кажучи вже про низькі показники найбільших європейських економік, коли йдеться про переозброєння, зазначає Ендрю Мічта, старший науковий співробітник і директор Ініціативи стратегії Скоукрофта в Атлантичній раді США.
"Правда полягає в тому, що, оскільки вісь диктатур продовжує зміцнюватися як у політичному, так і у військовому плані, колективний Захід — хоча і проголошує себе єдиним — залишається розділеним. Демократичні союзники часто мають протилежні цілі, коли йдеться про їхні економічні інтереси, і їм також бракує спільної оцінки загроз", — вважає Мічта.
Мітча переконаний, що єдиний шлях вперед для Заходу — це навчитися жити з ризиком і готуватися до нього. Він наголошує на важливості підготовленості до захисту добробуту та безпеки в умовах загроз.
Лідери західних країн повинні бути відвертими зі своїми громадянами щодо необхідності активного захисту своїх інтересів, включаючи можливість війни, якщо це буде потрібно для стримування ворогів та підтримання регіонального балансу сил. США і їхні союзники повинні перейти на військові рейки, хоча б з тієї причини, що їхні вороги вже зробили це.
Про позитивний вплив допомоги Україні на реальний сектор економіки США та зовнішні військові продажі розповів Дмитро Наталуха у статті "Чому Сполученим Штатам вигідно допомагати Україні у війні проти Росії".