UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нафтове ембарго щодо РФ є гострим з двох сторін мечем - AP NEWS

Річна інфляція у 19 країнах єврозони перевищила попередній рекорд у 7,4%, досягнутий у березні та квітні.

Інфляція в Єврозоні досягла рекордних 8,1% у травні на тлі зростання цін на енергоносії та продукти харчування, що частково підживлюються війною Росії в Україні, повідомляє AP NEWS.

Річна інфляція в 19 країнах єврозони перевищила попередній рекорд у 7,4%, досягнутий у березні та квітні, згідно з останніми даними, опублікованими у вівторок Євростатом.

Інфляція в єврозоні зараз знаходиться на найвищому рівні з початку введення євро в 1997 році.

Зростання цін чинить тиск на фінанси домогосподарств і змушує чиновників вживати термінових заходів, щоб запобігти подальшому зростанню вартості життя.

Читайте також: Davos 2022: над прірвою без жита

Ціни на енергоносії підскочили на 39,2%, наголошуючи, як війна та супутня глобальна енергетична криза роблять життя 343 мільйонів жителів єврозони дорожчим.

"Інфляція на енергоносії, ймовірно, залишатиметься вищою довше, ніж очікувалося раніше", після того, як Європейський союз погодився ввести ембарго на імпорт більшої частини російської нафти до кінця року, сказав Ендрю Кеннінгем, головний європейський економіст Capital Economics.

Нафта марки Brent, що є міжнародним стандартом, подорожчала до 120 доларів за барель після ухвалення антиросійських санкцій.

Таким чином, спрямована на покарання Москви за її війну з Україною, угода є гострим мечем, який може також посилити біль для людей і підприємств, які і так важко справляються зі зростанням цін на енергоносії.

Потрібно витримати.