UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нафта дешевшає на тлі зростання захворюваності на коронавірус

На падіння ф'ючерсів впливає статистика захворюваності та зростання запасів нафти в США.

У четвер ціни на нафту впали через різке зростання числа випадків коронавірусу, який заважає світовій економіці, а також через збільшення запасів сирої нафти в США, пише Reuters.

Ф'ючерси на нафту слідували за акціями США, які також впали через побоювання щодо пандемії. Європа бореться з різким зростанням інфекцій і новими соціальними обмеженнями. У Сполучених Штатах кількість нових випадків захворювання перевищила 100 000 в день протягом декількох днів, а більш ніж в дюжині штатів за останні два тижні кількість випадків захворювання збільшилася вдвічі.

Нафта марки Brent подешевшала на 27 центів до 43,53 долара за барель, тоді як нафта марки WTI впала на 33 цента до 41,12 долара за барель.

Дані уряду США додали настроїв, оскільки запаси сирої нафти минулого тижня зросли на 4,3 мільйона барелів у порівнянні з очікуваним падінням на 913 000 барелів.

Попит на нафту залишається нестійким. Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) заявило, що глобальний попит на нафту навряд чи значно виросте до 2021 року, якщо вакцина від коронавірусу буде успішною.

Так само Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) знизила свій прогноз попиту в середу, заявивши, що в 2021 році споживання буде відновлюватися повільніше, ніж передбачалося раніше, через вірус.

Міністр енергетики Алжиру сказав, що ОПЕК +, яка об'єднує ОПЕК і союзників, включаючи Росію, може продовжити скорочення видобутку на 7,7 мільйона барелів на добу (барелів на добу) до 2021 року або ще більше поглибити їх, якщо буде потрібно.

Очікується, що ОПЕК + утримається від запланованого збільшення пропозиції в січні через погіршення прогнозів. Компанія розглядала можливість скорочення пропозиції до 5,7 млн ​​барелів на добу.

«Ми вважаємо, що у ОПЕК немає іншого вибору, крім як відкласти збільшення видобутку; швидше за все, на три місяці», - пишуть аналітики ANZ Research.