Уряд Туреччини у понеділок, 16 жовтня, продовжив режим надзвичайного стану в країні. За рекомендацією Національної ради безпеки такий режим введений ще на три місяці. Рішення уряду має бути ухвалене парламентом, але це буде, скоріше за все, формальною процедурою – більшість голосів у законодавчому органі належить Партії справедливості і розвитку президента Реджепа Таїпа Ердогана, пише DW.
Повідомляється, що опозиція закликає скасувати надзвичайний стан, що обмежує громадянські права і свободи. Президента Ердогана звинувачують у тому, що він використовує режим ПП для введення зручних йому декретів в обхід парламенту.
Як повідомлялося раніше, надзвичайний стан терміном на три місяці було вперше введено в Туреччині 21 липня 2016 року незабаром після запобігання спроби перевороту в країні.
Нагадаємо, спроба військового перевороту сталася в Туреччині в ніч з 15 на 16 липня, проте вона завершилася повним провалом – загинули не менше 265 осіб. Кількість поранених оцінюється в 1500 чоловік.
Основні події розгорталися в двох найбільших містах країни - Стамбулі та Анкарі.
Після придушення заколоту в Туреччині було оголошено надзвичайний стан. Поряд з безпосередніми учасниками путчу були заарештовані більш 50 тисяч держслужбовців, включаючи військових, суддів, викладачів університетів. Близько 150 тисяч людей залишилися без роботи через підозри у зв'язках з повстанцями.