Начальник штабу Армії 3 генерал Раймонд Одієрно заявив, що якщо в найближчі місяці Сполучені Штати не побачать прогрес в боротьбі з бойовиками ІДІЛ, то вони повинні розглянути можливість відправлення американських військ для допомоги іракській армії, передає Reuters.
За його словами, поки США не знищать бойовиків "Ісламської держави", вони не вирішать політичні та економічні проблеми Іраку і Сирії.
Одієрно вважає, що кампанія міжнародної коаліції під егідою США для боротьби з ІДІЛ призупинило наступ ісламістів, але "зараз ми в глухому куті, чесно кажучи".
Раніше повідомлялося, що бойовики ІДІЛ використовують десятки тисяч мирних людей в якості живого щита в місті Фаллуджа з метою протистояти наміру уряду Іраку звільнити провінцію Анбар від ісламістів.
13 червня уряд Іраку офіційно оголосило про початок масштабної військової операції з повернення контролю над західною провінцією Анбар, яка на даний момент знаходиться під владою бойовиків ІДІЛ. В даній провінції розташовані такі великі міста, як Рамаді і Фаллуджа.
У травні Пентагон звинуватив армію Іраку в небажанні воювати проти ІДІЛ. Глава Пентагону Ештон Картер заявив , що США можуть допомогти багатьом армії Іраку, але нездатні наділити їх бажанням воювати.
Раніше в Пентагоні заявили, що на розгром терористичної угруповання ІДІЛ піде до 10 років. Також у Пентагоні зазначили, що ісламісти змінили свою тактику з метою скоротити втрати від авіаударів коаліції. Американський президент Барак Обама заявляв, що Вашингтон не має закінченоїстратегії зі звільнення Іраку від терористичного угруповання ІДІЛ.
Також ще в травні, після втрати контролю над містом Рамаді, уряд Іраку розробив і затвердив план спецоперації. У боротьбі з ісламістами влада Іраку планує мобілізувати представників місцевих сунітських племен в провінції Анбар, а також шиїтських бійців.