UA / RU
Підтримати ZN.ua

На зустрічі у Відні 19 країн виступили за створення перехідного уряду в Сирії

Країни також домовилися щодо створення нової Конституції Сирії, а також з питання проведення виборів під контролем ООН.

У Відні завершилася переговори міністрів закордонних справ 19 країн ситуації в Сирії, які, з урахуванням півгодинної перерви, тривали більше семи годин, повідомляє Бі-бі-сі.

На зустріч прибули 19 делегацій, у тому числі з США, Саудівської Аравії, Туреччини, Ірану, ОАЕ, Катару, Йорданії, Німеччини, Франції, Єгипту, Італії, Великобританії, Іраку, Лівану і Росії.

В підсумковому комюніке зустрічі, представленим спецпосланцем ООН по Сирії Стафаном де Містурой, дев'ять пунктів.

Зокрема, можливість доставки гуманітарної допомоги повинна бути забезпечена на всій території Сирії; екстремістське угруповання "Ісламська держава" та інші організації зі списку екстремістських організацій ООН повинні бути знищені; в Сирії має зберегтися єдине світська держава з усіма її інститутами; дипломатичні зусилля з припинення конфлікту будуть інтенсифіковані.

Крім того, буде проведена міжнародна зустріч щодо Сирії за участю представників уряду Башара Асада і опозиції.

У заяві також сказано, що результатом зустрічі має стати формування нового перехідного уряду, що представляє інтереси всього народу, яке буде керувати країною до наступних виборів, за якими у країни з'явиться нова конституція, а також процес політичного врегулювання буде проводитися сирійським народом і народ Сирії визначить її майбутнє.

Країни-учасниці процесу врегулювання візьмуть зусилля для забезпечення перемир'я на всій території країни. З ІД укладено перемир'я не буде.

Читайте також: США підтвердили інформацію про відправку спецназу в Сирію

Конфлікт у Сирії придбав нові форми після початку повітряної військової операцієї Росії в Сирії 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.

Незважаючи на оголошену Росією мету операції - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", ряд ЗМІ, свідків і чиновників заявляли, що цілі недавніх бомбардувань РФ в Сирії не мали відношення до ІД, а ведуться проти опозиції режиму Асада.

Аналізуючи цілі Росії в Сирії, Віктор Каспрук у статті Сирійський "бікфордів шнур" Путіна DT.UA зазначає, що "путінська гра" полягає в тому, що йому зовсім не потрібна вся Сирія. Адже для повного контролю за її територією Російська Федерація не має ні військових, ні фінансових ресурсів.

А ось організація утворення на кшталт "Алавітської народної республіки" (на чолі зі збереженим Башаром Асадом), територія якого пролягатиме вздовж сирійського узбережжя Середземного моря, - та програма мінімум, до досягнення якої Кремль може докласти рештки всіх своїх сил.