Група вчених з Університету Нью-Мексико оголосила про виявлення у пустелі Сахара марсіанського метеорита, вік якого перевищує 2,1 млрд років. Такі висновки були зроблені на основі проведених протягом року аналізів метеорита, названого NWA 7034 (також відомий як "Чорна красуня"). Сам камінь вагою у 320 грамів був виявлений у 2011 році бедуїнами на території Марокко, після чого був проданий американському науковому центру.
За даними керівника дослідження Карла Ейджі, "виявлена особлива порода, яка, ймовірно, утворилася в результаті виверження вулкану і його взаємодії з водою". "Наявність води в породі безперечне, що відрізняє даний зразок від безлічі інших", - цитує вченого журнал Science Express.
Передбачається, що NWA 7034 потрапив на Землю після метеоритного дощу. Це вкрай рідкісне явище досі було зареєстровано всього чотири рази - у 1815, 1865, 1911 і 1962 роках.
Метеорит за своїм складом, підкреслюють дослідники, схожий зі зразками ґрунту, здобутими марсоходом Curiosity на поверхні Червоної планети. Вік каменя робить його другим найстарішим зразком. Найдавніший метеорит Allan Hills був виявлений в Антарктиді у 1984 році, його вік становить 4,5 млрд років.
Щорічно на Землю падає близько п'яти тисяч метеоритів, найбільший метеорит - Гоба у Намібії - важить приблизно 66 тонн. !zn
Читайте також:
Золото і платину на Землю занесли метеорити
Супутник NASA сфотографував "темний бік" Землі (ВІДЕО)
Виявлені сотні нових галактик, які "штампують" зірки, як на конвеєрі
Два астероїди, крім Апофіса, загрожують Землі