Президент США Дональд Трамп підписав спеціальний "закон про соцмережі", який, як очікується, дасть владі більше можливостей для регулювання їхньої діяльності, повідомляє Білий дім.
Зокрема, після підписання закону, в США стане можливим подавати в суд на соціальні мережі, які раніше були захищені законом 1996 року, що гарантував захист сайтів, які створені і управляються всередині однієї компанії. Його також називали "26 слів, які створили інтернет".
"В країні, в якій давно цінується свобода вираження думок, ми не можемо дозволити обмеженій кількості онлайн-платформ піддавати сумніву думки, якими американці діляться в інтернеті", - йдеться в законі, пише CNN.
Під час підписання закону, Дональд Трамп повідомив, що своїм рішенням хоче "захистити свободу слова від однієї найважчих загроз в історії США".
"Маленька купка, що монополізувала всі соцмережі, хоче контролювати великий потік публічного та особистого листування в США. Вони вирішили, що можуть бути цензорами, редагувати і змінювати тексти, перевертати і ставити з ніг на голову інформацію, якою люди діляться в інтернеті", - заявив Трамп.
У законі також звинувачується компанія Google "за допомогу китайським владі" під час стеження за населенням, Twitter – у поширенні китайської пропаганди, а Facebook – у збагаченні на рекламі китайських товарів.
Також Трамп заявив, що, попри невдоволення діяльністю Twitter, не буде видаляти свій акаунт, оскільки він необхідний для спілкування з американським народом.
"Якби у нас справді були об'єктивні ЗМІ, я б зробив це швидко", - сказав він.
Трамп наголосив, що вважає Twitter не вільної платформою для вираження думки, а радше якимось редактором, "який просуває свою точку зору". Аналогічні претензії у нього до Google, Facebook і інших соціальних мереж.
На думку президента США, нині у соцмереж більше впливу на людей, ніж у ЗМІ.
Трамп знову пригрозив, що може вирішити взагалі закрити Twitter, однак визнав, що спочатку повинен проконсультуватися з юристами.
Нагадаємо, під деякими посадами президента США Дональда Трампа в Twitter з'явилася автоматичне маркування, що вказує на недостовірні відомості у повідомленнях. Пости Трампа стосувалися можливих фальсифікацій при голосуванні на виборах поштою.
Президент США відреагував на маркування Twitter повідомленням про те, що соціальна мережа придушує свободу слова.