Кілька великих банків американської Уолл-стріт останніми днями почали торгівлю російським боргом, даючи інвесторам ще один шанс позбутися активів, які на Заході широко вважаються токсичними, пише Reuters із посиланням на дані фінансових операцій.
За словами інвестора, який володіє російськими цінними паперами, і двох банківських джерел, більшість американських і європейських банків відмовилися від ринку в червні після того, як Міністерство фінансів США заборонило американським інвесторам купувати будь-які російські цінні папери в рамках економічних санкцій, щоб покарати Москву за вторгнення в Україну.
У липні Мінфін США дозволив компаніям продати російські облігації, після чого найбільші компанії з Уолл-стріт обережно повернулися на ринок російських державних і корпоративних облігацій. Згідно з електронними листами, повідомленнями клієнтів та іншими повідомленнями на ринок вийшли від шести банків, такі як JPMorgan Chase & Co (JPM.N) , Bank of America Corp (BAC.N), Citigroup Inc (CN), Deutsche Bank AG (DBKGn.DE) , Barclays Plc (BARC.L) і Jefferies Financial Group Inc (JEF.N).
Bank of America, Barclays, Citi і JPMorgan відмовилися від коментарів. Представник Jefferies сказав, що компанія «працює в рамках глобальних інструкцій щодо санкцій, щоб полегшити потреби наших клієнтів у навігації в цій складній ситуації».
Джерело, близьке до Deutsche Bank, повідомило, що банк торгує облігаціями для клієнтів лише за запитом і в кожному конкретному випадку для подальшого зниження ризику щодо Росії або своїх клієнтів за межами США, але не буде займатися новими операціями.
У травні двоє американських законодавців попросили JPMorgan і Goldman Sachs Group Inc (GS.N) надати інформацію про торгівлю російським боргом, заявивши, що це може підірвати санкції. Наступного місяця Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США заборонило фінансовим менеджерам США купувати будь-який російський борг або акції на вторинних ринках, що спонукало банки припинити торгівлю.
22 липня Міністерство фінансів надало подальші вказівки, щоб допомогти врегулювати страхові виплати за дефолтом за російськими облігаціями. Також уточнюється, що банки могли б сприяти, клірингу та розрахунків за транзакціями російських цінних паперів, якщо це допоможе американським власникам згорнути свої позиції.
Крім того, європейські регулятори також пом’якшили правила, щоб дозволити інвесторам мати справу з російськими активами. Ціна деяких російських облігацій підскочила разом із відновленням торгової активності з кінця липня. Це могло б зробити угоди більш привабливими для інвесторів, а також допомогти компаніям, які продавали захист від дефолту Росії.