Некомерційна організація "Центр демократії і технологій" (CDT) подала в суд на президента США Дональда Трампа в зв'язку з його указом про регулювання соціальних мереж, передає DW.
У CDT розцінили дії Трампа, як "пряму атаку на свободу слова, гарантовану першою поправкою Конституції США.
"Уряд не може і не повинен примушувати інтернет-посередників до модерування мовлення відповідно до примх президента. Блокування цього наказу має вирішальне значення для захисту свободи слова та продовження важливої роботи щодо забезпечення чесності виборів 2020 року", – йдеться в прес-релізі CDT, опублікованому у вівторок.
"Президент дав зрозуміти, що його мета - використання загрози покарання і майбутнього регулювання для того, щоб змусити платформи змінити їх модерацію контенту, з-за чого небезпека дезінформації і тиску на виборців буде безперешкодно рости в рік виборів", - сказано в заяві організації.
Повідомляється, що в числі компаній, що спонсорують CDT , - найбільші світові інтернет-концерни: Amazon, Facebook, Google, Microsoft, Apple, Twitter та інші.
Нагадаємо, що 26 травня під деякими постами президента США Дональда Трампа в Twitter з'явилося автоматичне маркування, що вказує на недостовірні відомості у повідомленнях. Пости Трампа стосувалися можливих фальсифікацій при голосуванні на виборах поштою.
Трамп відреагував на це тим, що "соціальна мережа придушує свободу слова".
28 травня президент США підписав спеціальний "закон про соцмережі", який, як очікується, дасть владі більше можливостей для регулювання їх діяльності, повідомляє Білий дім.
Зокрема, після підписання закону, в США стане можливим подавати в суд на соціальні мережі, які раніше були захищені законом 1996 року, який гарантував захист сайтів, які створені і управляються всередині однієї компанії. Його також називали "26 слів, які створили інтернет".