Правозахисна організація "Союз захисту прав і свобод США" подалп позов проти адміністрації президента США Дональда Трампа і генерального прокурора країни Джеффа Сешнса через рішення виключити домашнє насильство і бандитизм з переліку можливих причин надання політичного притулку або статусу біженця в Сполучених Штатах.
"Застосовуючи ці широкі і невиправдані зміни до процесу надійного страху, уряд намагається підірвати десятиліття обґрунтованого закону про надання притулку... Наприклад, гендерні переслідування були визнані в якості основи для притулку протягом десятиліть. Тим не менш, Сешнс заявив, що важке становище жертв насильства в сім'ї та банди – це "просто особисте", - йдеться в заяві правозахисників.
Позов вимагає визнати незаконною політику щодо шукачів притулку чи статусу біженця, та скасувати ухвалені норми.
Коли був ухвалений Закон про біженців 1980 року, комітет Сенату зазначив, що закон відображає одну з найстаріших тим в історії Америки - вітаючи бездомних біженців на наших берегах", додали правозахисники.
Нагадаємо, що раніше президент США Дональд Трамп підписав новий указ, який переглядає офіційну процедуру надання статусу біженця.
У адміністрації президента США Дональда Трампа вирішили депортувати з країни близько 200 тисяч громадян Сальвадору, які перебували там за програмою статусу тимчасово захищених осіб. Це означає, що до 9 вересня 2019 громадяни цієї країни зобов'язані покинути територію Сполучених Штатів Америки або знайти законний шлях залишитися, інакше вони будуть примусово депортовані.
Раніше адміністрація Трампа вже скасувала дію схожих програм, які надавали право на роботу десяткам тисяч громадян Гаїті, Судану і Нікарагуа. Про необхідність обмежити імміграцію в США Трамп заявляв під час передвиборної кампанії. Ставши президентом, він почав втілювати цей задум у життя. Однак його кроки в цьому напрямку зустрічають активний опір з боку демократів і, частково, республіканців.