В Австрії у рамках реформи Федерального відомства із захисту конституції та боротьбі з тероризмом (BVT) планується створити у складі контррозвідки новий підрозділ та набрати туди 100 додаткових співробітників, повідомляє австрійське видання Kurier.
"Як йдеться у внутрішньому документі щодо реформи BVT, міністр внутрішніх справ Герберт Кікль (FPO) має намір збільшити відомство із захисту конституції на 100 осіб та створити новий структурний підрозділ", - йдеться у статті.
Зазначається, що у службі буде створено окремий підрозділ, куди увійдуть співробітники з різних відділів , а також будуть набрані нові. Також створять нову низку керівних посад. Реформа, зокрема, зачепить відділ, який займається тероризмом та екстремізмом.
Набирати співробітників нового підрозділу планується шляхом конкурсного відбору.
В австрійській опозиції вже обурилися планами очільника МВС; це вже традиційне обурення опозиції будь-якими діями двох провладних партій. Але є й інші резони - зокрема, опозиція побоюється, что Кікль під цю реформу поставить на керівні посади своїх людей та "відфільтрує" з контррозвідки деякі "старі" кадри.
"Вони роблять де-факто секретну службу в секретній службі – з людьми, яких самі обирають. Це буде очевидно певна FPO-розвідувальна служба", - заявив Ян Крайнер від опозиційної "Соціал-демократичної партії Австрії".
На тлі шпигунського скандалу в Австрії, міністр закордонних справ країни Карін Кнайсль скасувала поїздку до Росії. Австрійського посла Йоханнеса Айгнера викликали в Міністерство закордонних справ РФ для оголошення протесту.
Навесні Австрія стала однією з небагатьох країн ЄС, яка не вислала російських дипломатів у зв'язку з отруєнням екс-полковника ГРУ Сергія Скрипаля та його доньки Юлії у британському Солсбері. Велика Британія звинувачувала Росію в причетності до замаху на Скрипалів. Крім цього, згодом президент РФ Володимир Путін був гостем на весіллі у Карін Кнайсль.
Викриття шпигуна в Австрії дасть Відню шанс придивитися до сучасної Росії, методи якої не змінюються вже понад сто років, вважає голова МЗС України Павло Клімкін. "Донські казаки, танці на весіллях, навіть "business as usual" - російське втручання не зупинить нічого. Жоден нейтральний статус не вбереже від російських шпигунів у лавах збройних сил", - пояснив він.