UA / RU
Підтримати ZN.ua

На саміті ЄС обговорять референдуми в Нідерландах та Великобританії

Голова європейської дипломатії Могеріні виступить з презентацією зовнішньополітичної стратегії ЄС.

Учасники саміту Європейського Союзу в Брюсселі, який відбудеться 27-28 червня, обговорять результати референдуму про вихід Великобританії з ЄС, а також референдуму в Нідерландах про ратифікаці. Угоди про асоціацію з Україною.

Як повідомляє УНІАН з посиланням на власні джерела в Брюсселі, у вівторок 27 лідерів країн-членів ЄС за вечерею з прем'єр-міністром Великобританії Девідом Кемероном говоритимуть про Brexit.

"Ми очікуємо, що він розповість про результати і про ситуацію, яка склалася. Це також дозволить обмінятися думками щодо наступних кроків. На цьому етапі ми не очікуємо, що він запустить статтю 50 (стаття, якою встановлено порядок виходу з ЄС)", – уточнив співрозмовник видання.

У цей же день прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте має намір обговорити з європейськими лідерами наслідки консультативного референдуму в Нидерланадах про ратифікацію асоціації з Україною.

"Саміт буде тим місцем, де почнеться процес дозволу проблем, які були висловлені під час референдуму", – підкреслив чиновник.

На порядку денному також питання міграційного кризи та розвитку внутрішнього рвнка.

У вівторок відбудеться зустріч з генеральним секретарем НАТО Йенсом Столтенбергом, де сторони проговорят майбутню Угоду між ЄС і альянсом, яке буде формалізовано на саміті НАТО у Варшаві.

Високий представник ЄС з питань спільної зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні зробить коротку презентацію зовнішньополітичної стратегії.

Середу лідери країн ЄС присвятять неформальній зустрічі.

"Це буде перше засідання без Великобританії, де лідери обговорять так званий процес розлучення і майбутнє 27-ми членів ЄС", – уточнив співрозмовник видання.

Читайте також: Петиція про повторний референдум у Великобританії набрала майже 3,5 мільйона підписів

Нагадаємо, прихильники так званого Brexit перемогли у Великобританії за результатами референдуму про збереження членства країни в Євросоюзі. За вихід з ЄС проголосували 51,9% (17 410 742 громадян), тоді як за збереження членства 48,1%. (16 141 241 громадян).

Уряд Девіда Кемерона вже оголосив, що в разі перемоги прихильників Brexit навіть з мінімальним розривом Британія вийде зі складу Євросоюзу.

Раніше прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон назвав вихід Великобританії з Євросоюзу"актом економічного і політичного самоушкодження", який завдасть серйозної шкоди британським авіакомпаніям, виробникам автомобілів і фінансовим компаніям.

Так, після появи попередніх результатів британський фунт впав до мінімуму за 30 років. Падіння британської валюти виявилося серйознішим, ніж під час кризи 2008 року.

Більше про Brexit, його причини і можливі наслідки для України читайте на DT.UA у спецпроекті"Brexit. Піти не попрощавшись".