UA / RU
Підтримати ZN.ua

На Раді безпеки РФ поставили знак рівності між УПЦ МП і РПЦ - ЗМІ

Раніше було лише відомо, що російський президент ініціював засідання Радбезу Росії через дії Константинополя, але подробиці не розголошувалися.

У Кремлі фактично зрівняли Російську православну церкву та УПЦ МП - про це журналістам заявив прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков, коментуючи обговорення російським Радою безпеки на чолі з президентом Володимиром Путіним "положення Російської православної церкви в Україні", передає УНІАН.

"Ми говорили про те, що відбувся обмін думками. Ви знаєте, що є Російська православна церква в Україні і, звичайно, рішення, які обговорювалися в Стамбулі на Вселенському патріархаті, вони так чи інакше здатні вплинути на життя Російської православної церкви в Україні. Ось ця тема як раз обговорювалася", - заявив Пєсков журналістам.

На уточнююче запитання прес-секретар Путіна зазначив, що йдеться про УПЦ МП.

"Ми не говоримо про тієї церкви, яку у Московському патріархаті вважають розкольницькою", - додав Пєсков, маючи на увазі УПЦ КП.

Нагадаємо, 13 жовтня російський президент Володимир Путін у ході позапланового засідання Ради безпеки Російської федерації обговорив з постійними членами Радбезу ситуацію, що склалася навколо надання автокефалії української церкви.

Раніше у Кремлі заявили, що будуть захищати інтереси православних в Україні у разі, якщо "ситуація в країні загостриться" у зв'язку з рішеннями Синоду Константинопольського патріархату, заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков. У свою чергу в Міністерстві закордонних справ України пригадали, що схожими гаслами РФ прикриває військові дії на Донбасі і анексію Криму.

Як повідомлялося, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав надання автокефалії Української помісної православної церкви. На Фанарі заявили, що процес надання Томосу триватиме. Крім того, Синод визнав недійсні анафеми, які Російська православна церква наклала на патріарха УПЦ КП Філарета і митрополита УАПЦ Макарія.

Українська православна церква Київського патріархату вже закликала прихильників автокефалії приступити до підготовки надзвичайного об'єднавчого собору для прийняття рішень про церковну єдність і створення помісної церкви.

Як заявив президент Петро Порошенко, саме патріархові об'єднаної церкви Вселенський патріарх Варфоломій вручить Томос.

У Міністерстві закордонних справ Росії прогнозовано висловили обурення у зв'язку з рішенням Синоду Вселенського патріархату і заявили, що рішення Константинополя повинно спровокувати релігійний конфлікт в Україні.

Детальніше про релігійну ситуацію в Україні читайте в матеріалах Катерини Щоткіної "Святіший трикутник" і "Не Собором, так Томосом" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".