У Польщі сьогодні, 13 жовтня, пройшли парламентські вибори. Як повідомляє місцева преса, вони показали найбільш високу явку за останні роки. На деяких дільницях не вистачало бюлетенів для голосування, показник голосування на інших досяг 84% - безпрецедентний приклад!
Будуть обрані 460 депутатів нижньої палати парламенту – Сейму і 100 членів Сенату – верхньої палати, повідомляє Радіо Свобода.
За опитуваннями, правляча партія "Право і справедливість" та її союзники зберігає шанси на абсолютну більшість голосів у Сеймі. Правоконсервативна партія побудувала свою кампанію на успіхи в економіці Польщі в останні роки, які дозволили досягти зростання зарплат і збільшення соціальних виплат. Партія Ярослава Качиньського також позиціонує себе як захисниця традиційних католицьких цінностей, критикуючи так звану "ідеологію ЛГБТ".
Опоненти правлячої партії вказують на те, що Польщу нерідко критикує Європейський союз. Вони також побоюються подальших обмежень громадянських свобод, прав меншин і незалежності юстиції у разі, якщо "Право і справедливість" залишиться у влади.
"Праву і справедливості" протистоять три проєвропейських опозиційних блоки: це "Громадянська коаліція", в яку входять прихильники європейського вибору Польщі від правих лібералів до зелених, а також об'єднані ліві сили та центристська Польська коаліція.
Шанси на проходження до Сейму має і п'ята бере участь у виборах сила – це "Конфедерація", альянс лібертаріанців і вкрай правих. За опитуваннями, вона балансує на межі 5-відсоткового бар'єру.
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова висловила стурбованість у зв'язку із зростаючою тенденцією ксенофобії, дискримінації та ворожнечі на ґрунті ненависті за національною ознакою. Про це вона повідомила під час зустрічі у Варшаві з польським колегою Адамом Боднаром.
У ході зустрічі сторони підписали лист про наміри щодо поглиблення двостороннього співробітництва і обговорили питання захисту прав трудових мігрантів та обміну інформацією про умови праці українських громадян.
"Крім того, висловила свою стурбованість зростаючою тенденцією ксенофобії, дискримінації та ворожнечі на ґрунті ненависті за національною ознакою. За чотири роки кількість таких випадків збільшилася з 30 до 190. Не всі громадяни України звертаються у відповідні установи, коли порушуються їхні права, тому ця цифра може бути більше", - зазначила український омбудсмен.