У 2011-2012 роках у Вищу кваліфікаційну комісію суддів надійшло 28 тисяч 839 скарг і заяв щодо поведінки суддів (без урахування тих, що надійшли повторно).
Враховуючи, що, за станом на 1 січня 2013 року в Україні налічувалося 8214 суддів, в середньому на одного суддю припадало майже по чотири скарги, свідчать результати моніторингового дослідження дисциплінарної практики Вищої кваліфікаційної комісії суддів і Вищої ради юстиції, проведеного Центром політико-правових реформ.
За цими скаргами 287 суддів отримали догани і були притягнуті до дисциплінарної відповідальності, а щодо 23 суддів були внесені подання на звільнення за порушення присяги.
Тобто, в середньому лише одна скарга зі ста досягала мети, передає ЛІГАБізнесІнформ.
Як повідомив на прес-конференції за підсумками дослідження заступник голови правління Центру політико-правових реформ Роман Куйбіда, найчастіше рішення про дисциплінарну відповідальність стосувалися суддів місцевих судів, і лише незначною мірою - апеляційних.
"Якщо намалювати портрет типового судді-порушника, то це суддя місцевого загального суду, обраний безстроково, який переобтяжений справами і не поспішає їх розглядати, а також не гребує ігноруванням вимогою процесуального закону", - сказав він.
За словами Куйбіди, головними підставами для притягнення до дисциплінарної відповідальності, які застосовувалися до суддів, є порушення терміну розгляду справ, а також істотне порушення норм процесуального права.
Нагадаємо, що суди в Україні, згідно з даними соціологічних досліджень, мають величезний негативний баланс довіри-недовіри серед населення. Так, 44,9% українців повністю не довіряють судам, 27,4% - переважно не довіряють. Вищий "рейтинг недовіри" тільки у Верховній Раді. !zn
Читайте також:
Черговий суддя в Україні замішаний у бійці з пораненнями
Новий голова КС володіє трьома автомобілями і сімома мотоциклами