UA / RU
Підтримати ZN.ua

На Гаваях в діючий вулкан впав чоловік, який побажав зробити селфи

Це дивно, але доля виявилася прихильною до нього.

Вражаючий випадок стався на Гавайських островах. У кратер діючого вулкана впав чоловік. І... залишився живий!

Американський військовослужбовець серйозно постраждав, але залишився живий, впавши в кратер одного з найактивніших вулканів у світі.

32-річний чоловік переліз через металеву огорожу, щоб зробити селфи на тлі кальдери (улоговини) вулкана Кілауеа, який знаходиться на території Гавайського вулканічного національного парку, повідомляє BBC.

За словами очевидців, грунт під ногами американця обвалився, понад 20 метрів він летів вниз по крутому схилу, перш ніж йому вдалося зачепитися за виступ. Це і врятувало його від падіння в розпечену лаву.

"Приблизно о дев'ятій годині вечора за місцевим часом на одному з виступів кратера, приблизно в 21 метр нижче обриву, був виявлений живий, але серйозно постраждалий чоловік", - йдеться в заяві адміністрації національного парку.

За допомогою мотузок та спеціальної люльки рятувальникам вдалося підняти з вулкана любителя селфи. Його доставили до лікарні на військовому вертольоті. Спочатку стан потерпілого оцінювався як критичний, але вже наступного дня лікарі повідомили, що пацієнт знаходиться у стабільному стані.

Представники американської армії повідомили, що чоловік був на Гавайських островах на навчаннях. Його ім'я не називається.

Адміністрація національного парку випустила заяву, в якій попередила відвідувачів про те, що перелазити через бар'єри вкрай небезпечно.

За даними Геологічної служби США, Кілауеа - найактивніший у світі вулкан, з 1983 року він регулярно вивергає лаву. Останній раз виверження вулкана Кілауеа сталося в 2018 році. Потік лави охопив територію в 22 квадратних кілометра і знищив близько 700 будинків.

Вулкан Етна на середземноморському острові Сицилія (Італія) прокинувся після недовгого сну, і випустивши добре видимий з космосу стовп диму, утруднив авіаційне сполучення з островом.

Протягом останніх двох десятиліть Етна періодично нагадує про себе викидами лави і вулканічного попелу. Востаннє Етна викинула хмара попелу 24 грудня 2018 року, внаслідок чого було частково закрито повітряний простір.