UA / RU
Підтримати ZN.ua

На "Фукусімі" не вдається ліквідувати витік радіоактивної води

Рівень радіоактивного тритію в пробах води біля "Фукусіми" в 23 рази вищий, ніж три дні тому. Ситуація з витоками радіоактивної води поки не піддається контролю.

 

Високопоставлений представник компанії-оператора аварійної японської АЕС "Фукусима-1" TEPCO Кацухіко Ямасіта визнав, що ситуація з витоками радіоактивної води поки що не піддається контролю, повідомляє "Інтерфакс" з посиланням на місцевий телеканал Ен-ейч-кей.

Ямасіта також приніс вибачення за витоку радіоактивної води в ході зустрічі з представниками опозиційної Демократичної партії Японії, яка пройшла в місті Коріяма в префектурі Фукусіма.

Як зазначає РИА Новости, експерти, що займаються дослідженнями наслідків аварії на АЕС "Фукусіма-1", взяли з технічного колодязя в 20 метрах від цистерни, звідки в серпні стався витік 300 тонн радіоактивної води, проби води з вмістом радіоактивного ізотопу водню - тритію. Після вивчення проб вони прийшли до висновку, що вміст тритію склало 97 тисяч беккерелів на літр, що в 23 рази вище, ніж було за три дні до цього.

Перший раз проба води була взята 8 вересня. В ній вміст тритію склало 4,2 тисячі беккерелів на літр. На наступний день воно зросло до 29 тисяч беккерелів на літр, а 10 вересня налічувало 64 тисячі беккереля на літр. У пробах, взятих 11 вересня, концентрація тритію перевищила 90 тисяч беккерелів на літр.

В даний час фахівці енергокомпанії намагаються з'ясувати причину такого різкого підвищення рівня радіації. Згідно з їхніми припущеннями, воно може свідчити про те, що радіоактивна вода вбралася в землю і продовжує надходити в грунтові води, передає ИТАР-ТАСС. Варто відзначити, що тритій є менш шкідливим для здоров'я, ніж цезій і стронцій, а його період напіврозпаду становить приблизно 12 років.

У зв'язку зі складною ситуацією в районі "Фукусіма-1" уряд Японії заявив про готовність виділити близько 470 млн дол. для запобігання витоку радіоактивної води на аварійній АЕС.

Землетрус і цунамі 11 березня 2011 року призвели до катастрофи на АЕС "Фукусіма-1", найсерйознішою з часів Чорнобиля 1986 року. !zn

Читайте також:

Витоку радіоактивної води на "Фукусімі" виходять з-під контролю

"Фукусіму" мають намір захистити крижаною стіною

Ступінь загрози від витоку на АЕС "Фукусіма" підвищено до рівня "серйозного інциденту"

Рівень радіації в грунтових водах біля "Фукусіми" виріс в 15 разів