UA / RU
Підтримати ZN.ua

На Філіппінах жертвами тайфуну "Мангхут" стали 64 людини

Більшість жертв – у шахтарських селищах гірської провінції Бенгет.

Жертвами тайфуну "Мангхут", що вирував на узбережжі Філіппін, стали щонайменше 64 людини, 33 дістали поранення, ще 45 вважаються зниклими безвісти, повідомляє CBS. Більшість людей загинули під завалами будівель і грязьовими потоками зсувів, погані погодні умови заважали проведенню рятувальної операції.

Так, у гірській провінції Бенгет жертвами зсувів стали 38 людей, ще 37 зникли безвісти. Це переважно шахтарі та члени їх сімей. За даними чиновників, люди намагалися врятуватися в будинках, не призначених для евакуації.

Дощ з поривами вітру до 255 км/год і нестабільність грунтів заважали негайному проведенню рятувальної операції у Бенгеті. Тим не менш, завдяки завчасній евакуації із зони ризику близько 87 тисяч осіб, місцевій владі вдалося уникнути більшої кількості жертв.

Вранці у неділю, 16 вересня, ураган досяг материкової частини Китаю. З провінції Гуандун евакуйовано понад 2,4 мільйони осіб, скасовано понад 200 авіарейсів, припинено рух швидкісних і низки звичайних поїздів у провінціях Гуандун і Хайнань, у школах скасовані заняття.

Раніше метеорологічна служба США попередила про посилення урагану "Флоренс", який наближається до східного узбережжя США. У штатах Вірджинія, Південна Кароліна і Північна Кароліна запровадили надзвичайний стан. Влада трьох штатів прийняла рішення про евакуацію жителів деяких районів у зв'язку з наближенням шторму.

Жертвами урагану стали 13 осіб, більшість смертей пов'язані з падінням дерев на будинки й автомобілі, в яких знаходилися люди. Без електропостачання залишаються майже 733 тисячі будинків, стихія спровокувала масштабні руйнування в Північній і Південній Кароліні.

МЗС України рекомендувало українцям утриматися від поїздок до США. Тим громадянам, які вже знаходяться на південно-східному узбережжі Сполучених Штатів, радять відстежувати повідомлення місцевих органів про розвиток ситуації, дотримуватися інструкцій місцевих рятувальних служб, а також враховувати можливі зміни в розкладі руху сухопутного та повітряного транспорту.