Міністерство закордонних справ Туреччини у неділю, 17 вересня, викликало посла Німеччини в Анкарі для дачі пояснень з приводу курдського мітингу в Кельні, повідомляє Associated Press.
Турецька сторона обурена дозволом німецької влади на проведення відповідного мітингу і звинувачує Німеччину в "подвійних стандартах у боротьбі проти тероризму".
Напередодні у суботу, 16 вересня, в рамках 25-го Міжнародного фестивалю курдської культури в німецькому Кельні відбувся санкціонований багатотисячний мітинг. За даними ЗМІ, в ньому взяли участь близько десяти тисяч осіб.
Під час заходу використовувалася символіка забороненої у Туреччині "Робочої партії Курдистану". Мітингувальники також вимагали звільнити лідера партії Абдуллу Оджалана, який з 1999 року відбуває в Туреччині довічний термін.
Нагадаємо, міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель заявив про зміну зовнішньополітичного курсу ФРН по відношенню до Туреччини. Це рішення прийнято у зв'язку з арештами німецьких журналістів і правозахисників. За словами Габріеля, відносини з Туреччиною "неможливо розвивати як раніше".
У березні цього року розгорівся дипломатичний скандал між Гаагою та Берліном з одного боку та Анкарою з іншого, пов'язаний із тим, що уряди Нідерландів і Німеччини заборонили членам турецького уряду проводити політичну агітацію серед громадян Туреччини, які мешкають на території країн, напередодні референдуму про розширення повноважень турецького президента.
Після відмови трьох німецьких міст проводити заходи з передвиборними виступами турецьких міністрів, президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив про те, що методи німецької влади "нічим не відрізняються від нацистських", чим викликав обурення офіційного Берліна.