UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мюнхенська конференція застерігає про можливу війну між НАТО і Росією

Війна в Україні заважає привести відносини Заходу і Москви до норми.

Помилки і прорахунки можуть призвести до початку випадкового збройного конфлікту між Росією і НАТО. Про це в новому звіті застерегли експерти "Мюнхенської конференції з безпеки", яка була опублікована перед цьогорічною зустріччю.

В ньому зазначається, що альянс заявляє, що не бажає починати нову гонку озброєнь з Росією, дотримуючись своєї політики стримування і діалогу. Але при цьому в Балтії і Східній Європі напруга зростає через численні військові навчання, такі як російські маневри "Запад". Крім того, Москва порушує домовленості про контроль озброєнь, зокрема угоду про ліквідацію ракет малої і середньої дальності, яка була підписана ще в часи Холодної війни, а також угоду про скорочення стратегічних наступальних арсеналів від 2010 року, підписану президентами США і Росії.

"Продовження конфлікту в і навколо України лишається найбільш важливою перепоною на шляху до деескалації. Без суттєвого прогресу у виконанні Мінських угод перспективи політичного вирішення дуже слабкі", - йдеться в звіті "Мюнхенської конференції з безпеки".

В документі також зазначається, що Росія несподівано запропонувала відправити миротворців ООН в Донбас. Але ця ініціатива не знайшла підтримки, оскільки вона не передбачала відновлення контролю над українсько-російським кордоном. А тим часом, адміністрація Дональда Трампа відмовилася від політики своїх попередників і вирішила надати Україні оборонне озброєння, яке б допомогло їй захистити себе.

Раніше видання The Economist писало, що загроза війни між великими державами повернулася. Приміром, вже цього року може спалахнути війна на Корейському півострові, в якій будуть брати участь США і Китай.

Раніше видання Washington Post писало, що ядерна доктрина Трампа може наблизити ядерну війну з Росією. Від політики Обами доктрина Трампа відступає в частині, де йдеться про скорочення ролі ядерного арсеналу в оборонній політиці США. Як і попередній президент, Трамп допускає застосування ядерної зброї лише "за екстремальних обставин". Але нинішній американський лідер визначає ключову роль ядерного арсеналу у стримуванні зароз, що відображає план розвивати нові можливісті для протистояння Росії у Європі.