Будучи головою вибочої кампанії Дональда Трампа, 3 брехав банкам, щоб отримати мільйони доларів позики готівкою в рамках схеми з відмивання грошей, яка діяла десятиліття.
Про це, як повідомляє New York Times, йдеться у нових обвинуваченнях, висунутих спеціальним представником Департаменту юстиції США Роберт Мюллер.
Згідно з ними, Манафорт перебільшував свій дохід на мільйони доларів, щоб отримати іпотечні кредити на нерухомість в SoHo і Hamptons, яку він придбав кілька років перед тим за нелегально отримані гроші, проведені через офшорні рахунки. Всього Манафорт відмив 30 мільйонів доларів, які він отримав за лобістську і консультаційну роботу, проведену для екс-президента України Віктора Януковича.
Коли режим Януковича був повалений в 2014 році, доходи Манафорта різко скоротилися. Обвинувачення за 32 пунктами описує складний план, який Манафорт втілив через свою нерухомість разом з його бізнес-партнером Ріком Гейтсом.
Обвинувачення не стосуються Трампа чи його кампанію і мало чим відрізнаються від тих, які були висунуті проти Манафорта і Гейтса в жовтні. Але вони окреслюють нові кримінальні порушення, через які Мюллер, вочевидь, хоче натиснути на Манафорта і Гейтса, щоб схилити їх до співпраці зі слідством у справі про втручання Росії у вибори. Екс-голова виборчого штабу Трампа і його колишній бізнес-партнер запевняють, що вони ні в чому не винні і їм нічого запропонувати Мюллеру.
Як повідомлялося, у середу, 21 лютого, після звинувачень Мюллера у брехні на адресу адвоката Алекса ван дер Цваана, який також є зятем російського мільярдера і власника "Альфа-Груп" Германа Хана, той визнав себе винним у наданні слідчим неправдивих свідчень щодо своїх зв'язків з Ріком Гейтсом, колишнім бізнес-партнером Пола Манафорта.
Нагадаємо, у вівторок, 20 лютого, спецпрокурор Робер Мюллер звинуватив юриста Алекса Ван дер Цваана у тому, що він сказав неправду про свій останній контакт з Ріком Гейтсом. Через обвинувачення Ван дер Цваан повинен був з'явитися на слухання в суд.
17 травня 2017 року міністерство юстиції США призначило Роберта Мюллера на посаду спеціального прокурора для розслідування втручання Росії в президентські вибори.
У рамках справи Мюллер викликав на допит генерального прокурора США Джеффа Сешнса. Він став першим з адміністрації Трампа, який давав свідчення в цій справі.
Про свою готовність під присягою свідчити заявив і сам президент Дональд Трамп.
Разом із тим, він неодноразово заявляв про відсутність будь-якої "змови" з Росією.