Через розбіжності серед країн у відношенні до формулювань, якими було описане вторгнення Росії в Україну та пов’язані із ним процеси, не була випущена спільна заява за підсумками щорічних зборів Міжнародного валютного фонду та Світового банку у Марокко. Чиновники, які зібралися для обговорення економічної та монетарної політики, не змогли дійти консенсусу після того, як країни, включаючи Україну, Нідерланди, Канаду та країни Північної Європи, виступили проти того, як вторгнення було описано в проекті тексту.
Формулювання було «абсолютно неприйнятним», – сказав чиновник з України, який побажав залишитися анонімним, щоб розповісти про конфіденційні переговори, повідомляє Politico.
«Воно було просто недостатньо сильним», – сказав чиновник з іншої країни.
Іспанія, яка головувала на переговорах, запропонувала повторити формулювання, узгоджене лідерами G20 в Делі минулого місяця, в якому не засуджувалася Росія, а натомість зазначалося, що існують «різні погляди та оцінки ситуації».
«Ми зробили все можливе, щоб сформулювати комюніке. Це було неможливо», – сказала міністр фінансів Іспанії Надя Кальвіньо.
Замість спільної заяви МВФ випустив «заяву голови», де не згадується ані вторгнення Росії в Україну, ані розгортання конфлікту на Близькому Сході між Ізраїлем і ХАМАСом.
Нагадаємо, 10 жовтня МВФ оприлюднив World Economic Outlook (огляд світової економіки), в якому значно покращив свій весняний прогноз щодо зростання ВВП України у 2023 році.
Раніше голова місії МВФ в Україні Гевін Грей перелічив зобов’язання, яких слід дотримуватися Україні у рамках виконання програми розширеного фінансування.