UA / RU
Підтримати ZN.ua

МВФ схвалив четвертий раунд списання боргів бідним країнам

України немає серед 24 заявлених країн.

Згідно із заявою, опублікованою в п'ятницю, МВФ схвалив четвертий раунд полегшення боргового тягаря для 24 бідних країн, включаючи нових одержувачів - Лесото і Киргизстан, щоб допомогти їм пережити пандемію Covid-19.

Допомога була надана в рамках вашингтонського фонду допомоги при катастрофах і ліквідації наслідків катастроф (CCRT), який дозволяє МВФ надавати гранти найбіднішим і найбільш уразливим країнам, що постраждали від стихійних лих або кризи суспільної охорони здоров'я.

У своїй заяві Міжнародний валютний фонд повідомив, що це четверте списання, схвалене з початку пандемії, яке склало 124 мільйони доларів.

«Це полегшення обслуговування боргу допомагає вивільнити убогі фінансові ресурси для життєво важливої ​​медичної, соціальної та економічної підтримки, щоб пом'якшити вплив пандемії COVID-19», - заявили в організації, передає AFP.

Поточний раунд охоплює борги, що підлягають виплаті до 10 січня наступного року, і МВФ заявив, що може також продовжити пільгу до 13 квітня, дворічних роковин першого траншу допомоги. У такому випадку загальна сума допомоги склала б 973 мільйони доларів.

Лесото і Киргизстан були додані, тому що вони «відповідають критеріям прийнятності та кваліфікації для полегшення обслуговування боргу CCRT в зв'язку з пандемією Covid-19», - сказав МВФ.

Також в програму включені Бенін, Буркіна-Фасо, Бурунді, Центральноафриканська Республіка, Коморські Острови, Джібуті, Ефіопія, Гамбія, Гвінея, Гвінея-Бісау, Гаїті, Ліберія, Мадагаскар, Малаві, Малі, Непал, Нігер, Руанда, Сан-Томе і Прінсіпі, Сьєрра-Леоне, Соломонові Острови і Таджикистан.

Однак Афганістан, який раніше отримував допомогу, не отримуватиме їїв цьому раунді, тому що «в міжнародному співтоваристві як і раніше відсутня ясність щодо визнання уряду Афганістану.

«Таким чином, співпраця Фонду з Афганістаном і раніше призупинено», - йдеться в заяві.

Читайте також: Частина коштів від розподілу МВФ направлять на погашення євробондів - Мінфін

Як повідомлялося, Україна і МВФ майже досягли угоди про продовження програми кредитування і новий транш. За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, Україна виконала основні умови для отримання грошей, в тому числі прийнято 12 законів, необхідних для підписання меморандуму з МВФ. Уряд розраховує отримати до кінця року $750 млн.