Мусульмани 17 липня відзначають закінчення місяця посту рамадан - свято розговіння Ураза-байрам (Ід аль-Фітр).
Президент України Петро Порошенко привітав мусульман України з цим святом. Крім того, від імені Верховної Ради спікер Володимир Гройсман особисто привітав всіх громадян України, що сповідують іслам, з святом Ураза-Байрам. "У цей складний для України час мусульманська громада України, як і весь український народ, демонструє гідність і прагне до миру, робить все можливе для збереження суверенітету і територіальної цілісності держави", - підкреслив він.
Традиція святкування дня розговіння бере свій початок з часів пророка Мухаммеда, з 624 року. У 2015 році мусульмани відзначають Ураза-байрам 17-19 липня.
За традицією, трапезу і веселощі слід розділити з родичами, друзями і сусідами будь-якого віросповідання і національності, а головне - проявити милосердя до голодних і знедолених.
У цей день мусульмани всього світу, зробивши обмивання, надягають святковий одяг і поспішають в мечеть на колективну молитву. Після цього віруючі обмінюються привітаннями, ідуть у гості або запрошують до себе на святкову трапезу. Свято відзначено вкрай важливим приписом релігії: у цей день мусульмани виплачують людям обов'язкове пожертвування, називається закят уль-фітр.
Свято розговіння і Ід аль-Фітр - ісламське свято, що відзначається на честь закінчення посту в місяць Рамадан. Відзначається перші три дні місяця Шавваль. Ураза-байрам - один з 2 головних днів ісламського календаря, який знаменує завершення посту, який тривав протягом священного місяця рамадан. Традиція святкування дня розговіння веде свій початок з часів пророка Мухаммеда, з 624 року.
Дотримання 30-денного посту в місяці Рамадан пов'язано зі згадкою в Корані про те, що саме в цей місяць Аллах через архангела Джабраїла послав пророкові Мухаммеду у вигляді одкровення Коран. (2:181).
Згідно опублікованому в квітні дослідженням, кількість мусульман і християн у світі зрівняється до 2050 року, а до 2070 року кількість мусульман складе більшість. За прогнозами вашингтонських дослідників, у світі в цілому буде зменшуватися частка атеїстів, агностиків і людей, які не відносять себе до жодної релігії. Хоча в окремих країнах, включаючи США і Францію, їх відсоток буде зростати.