UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мовчання Путіна після Brexit демонструє його живу надію на розпад ЄС – Die Welt

Без Великобританії в ЄС буде важче пролонгувати антиросійські санкції, вважають у Москві.

Президент РФ Володимир Путін досить стримано реагує на результати голосування у Великобританії за Brexit, пише німецьке видання Die Welt.

"Розпад Євросоюзу", – ці слова стали з'являтися у промовах головного пропагандиста Кремля Дмитра Кисельова, коли він починає говорити про Brexit.

"Англійці - сміливий народ, вони виходять першими. Але за ними вже стоять в черзі й інші ", - говорить Кисельов.

В останні роки Кисельов щотижня давав оцінки ситуації в Європі - говорив про одностатеві шлюби, про нібито відступництво від християнських цінностей, про "орду" мігрантів.

"ЄС став політичним монстром з тоталітарними замашками", - сказав Кисельов. Тепер він нарешті зміг "підтвердити" свої прогнози: "ненависна Європа гине" (за переконання пропагандиста Кремля - ред.)

"Для президента Росії Володимира Путіна немає кращого подарунка, ніж результати референдуму у Великобританії. Але офіційно показав у зв'язку з цим стриманий тон", - пише автор статті.

"Наслідки будуть носити глобальний характер. Вони неминучі. Вони будуть мати як позитивні, так і негативні результати", - заявив Путін.

Як підкреслюється в статті, керівництво Росії фактично виграло багато в чому від пропонованого референдуму про членство Сполученого Королівства в Європейському союзі. В російському сприйнятті Лондон є найбільш важливими медіатором інтересів США в Європі. Якщо більше не буде чути голосу в ЄС, чергове продовження санкцій проти Росії буде ускладнено – саме на це сподіваються в Москві, підкреслює автор. "Без Великобританії ніхто в ЄС так сильно не прагне наполягати на санкції проти нас", - написав у Twitter мер Москви Сергій Собянін.

Автор статті зазначає, що в день голосування британцями на референдумі, Держдума РФ прийняла дуже жорсткий закон про боротьбу з тероризмом – це подія залишилася непоміченою світовим співтовариством.

"Для колишніх радянських республік, таких як Україна, Молдова та Грузія, які Путін вважає своєю законною сферою впливу, їх інтеграція із Заходом, якій він намагався запобігти, стає ще більш віддаленною європейською перспективою", - йдеться у публікації.

"Питання про розширення ЄС може незабаром бути закрито назавжди", - каже із задоволенням Кисельов. У неділю він продемонстрував усю глибину пропаганди - він кілька разів наголошував на тому, що вбивство Джо Коксу було навмисної дискредитацією референдуму з питання про членство Сполученого Королівства в ЄС.

Після референдуму у Великобританії настрої простих людей, які виступали проти міграційної політики Брюсселя, будуть тільки посилюватися, вважає автор статті. А це "грає на руку" Путіну. "Тому що керівництву Росії найпростіше працювати з такими політиками як Марін Ле Пен, а не з такими як Ангела Меркель. Така Європа Кремлю ближче. І в такому випадку – не найгірша перспектива для Путіна", - резюмує автор статті.

Читайте також: Після Brexit Лондон задумався про більшу автономію

Нагадаємо, прихильники так званого Brexit перемогли у Великобританії за результатами референдуму про збереження членства країни в Євросоюзі. За вихід з ЄС проголосували 51,9% (17 410 742 громадян), тоді як за збереження членства 48,1%. (16 141 241 громадян).

Після появи попередніх результатів британський фунт впав до мінімуму за 30 років. Падіння британської валюти виявилося серйознішим, ніж під час кризи 2008 року.

Більше про Brexit, його причини і можливі наслідки для України читайте на DT.UA у спецпроекті"Brexit. Піти не попрощавшись".