UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мовчання Дональда Трампа під час процесу щодо імпічменту пояснили очікуванням виправдання

Екс-президент США Дональд Трамп слід стратегії, розробленої юридичної командою.

Колишній президент США Дональд Трамп зберігає мовчання під час процесу по його імпічменту, що носить стратегічний характер, передав The Hill, посилаючись на власні джерела.

За даними The Hill, Трамп слідує рекомендаціям своїх юристів, які прогнозують, що республіканці в сенаті, напевно, виправдають його, якщо він буде уникати різких заяв.

"Це узгоджені зусилля, щоб мовчати в даний час. Йому сказали, щоб він не заважав процесу, тому що його виправдають, якщо він не підніме хвилю", - відзначило джерело.

Співрозмовник видання висловив думку, що як тільки процес щодо імпічменту закінчиться, Трамп з'явиться перед публікою. Він не давав інтерв'ю з тих пір, як покинув свій пост 20 січня, і вся інформація про його реакції йде з других рук. Сам екс-президент відмовився виступати в сенаті на процесі за своїм імпічменту.

Раніше ряд ЗМІ з посиланням на обізнані джерела повідомив, що екс-президент залишився незадоволений виступом свого захисту в перший день процесу, проте його адвокат Брюс Кастор заявив, що не чув ні від Трампа, ні від кого-небудь з оточення колишнього президента, що вони були розчаровані його виступом.

За словами Кастора, колишній глава адміністрації Трампа Марк Медоуз сказав йому, що "все йде добре" і "продовжуйте робити те, що ви робите."

"Колишній президент вважає, що член його юридичної команди Девід Шоен виконав відмінну роботу. Крім того, є кілька хороших знахідок, які зробив Брюс Кастор, і є кілька речей, які нам потрібно підтягнути", - заявив старший радник Трампа Джейсон Міллер в середу в ефірі Fox News.

Читайте також: Трамп незадоволений роботою своєї юридичної команди у справі імпічменту

Нагадаємо, в середині січня Палата представників підтримала імпічмент Трампа. Приводом став напад прихильників колишнього глави держави на будівлю парламенту - Капітолій. Колишній американський лідер звинувачується в підбурюванні до заколоту. В кінці того ж місяця Палата представників передала в Сенат резолюцію про імпічмент.

Трамп став першим президентом в історії, який двічі піддається імпічменту. Перша спроба усунути його з посади, розпочата в 2019 році, провалилася: тоді Сенат, де більшість була у республіканців, виправдав екс-главу держави. Цього разу він піддається імпічменту, коли вже склав повноваження. Детальніше про те, як американські праві екстремісти стали частиною політичного мейнстріму США, читайте в статті Ганни Бродські-Кроткіной " Хто громив Капітолій? ".