UA / RU
Підтримати ZN.ua

Москва веде з Тегераном переговори про бартер: іранська нафта в обмін на російські товари

Проти Ірану діють міжнародні санкції, а також санкції, введені в односторонньому порядку США та деякими іншими країнами.

Тегеран і Москва ведуть переговори з приводу обміну іранської нафти на російські товари. Мова йде про велику угоду, розмір якої складе приблизно 1,5 млрд доларів на місяць, повідомили Reuters джерела в обох країнах. Російська влада поки не дає коментарів з приводу переговорного процесу.

Укладання договору з Росією щодо постачань "чорного золота" дозволить Ірану істотно підняти експорт нафти, незважаючи на західні санкції, завдяки яким вдалося отримати від Тегерана попередню угоду про тимчасове припинення збагачення урану, яке багато країн назвали "історичним".

За інформацією близьких до переговорів джерел, Росія збирається закуповувати 500 000 барелів іранської нафти на день в обмін на поставку великої кількості російського устаткування і товарів. "Переговори про бартер проходять з великими шансами на успішне завершення", - розповіло агентству російське джерело. "Ми продовжуємо обговорювати деталі, і дата підписання договору безпосередньо залежить від них", - додав співрозмовник агентства.

"Ми хочемо підписати договір про бартер якомога швидше", - зазначило авторитетне іранське джерело, що побажало залишитися неназваним. "Сподіваємося, це незабаром станеться, незалежно від того, чи буде досягнута домовленість з ядерного питання в Женеві", - підкреслив представник Тегерана.

Reuters відзначає, що в даний момент незрозуміло, чи стане бартер новою формою угод між Іраном та іншими західними країнами.

Якщо бартер буде здійснено на оголошених умовах, то Росія стане найбільшим покупцем іранської нафти. В даний час головний її імпортер з Ірану - це Китай, який закуповує 425 000 барелів на день. Імовірно, Росія перепродасть іранську нафту.

В Кремлі не дають ніяких коментарів з приводу операції. Незрозуміло, як Росія пояснить іншим країнам-учасникам "Женеви-2" своє рішення про угоду з Іраном, яка неминуче послабить тиск на економіку ісламської республіки і може стати причиною зриву мирних переговорів.

Як повідомляє агентство РИА "Новости", в посольстві Ірану в Москві нічого не знають про можливу нафтову угоду Тегерана з Москвою. "Посольство Ірану в Москві не володіє жодною інформацією з даного питання", - сказав член диппредставництва. "Міненерго" також не коментує інформацію про бартер.

Проти Ірану діють міжнародні санкції, а також санкції, введені в односторонньому порядку США та деякими іншими країнами. Підписані в Женеві домовленості передбачають пом'якшення обмежень в обмін на поступки Ірану щодо ядерної програми. !zn

Читайте також:

Іран відгукнувся на повідомлення про нові ракети з Росії замість С-300: Це тільки слова

МЗС РФ: Росія продовжить військово-технічне співробітництво з Іраном