UA / RU
Підтримати ZN.ua

Москва пригрозила форуму в Давосі бойкотом

У Кремлі незадоволені, що російських олігархів, проти яких введені санкції, не запросили на захід.

Російські офіційні особи і керівники державних компаній можуть відмовитися від участі у Всесвітньому економічному форумі в Давосі, заявив голова уряду РФ Дмитро Медведєв у вівторок, 13 листопада.

У ході виступу на міжнародній конференції з врегулювання ситуації в Лівії, що відбулася в Палермо, Медведєв висловив невдоволення діями організаторів Форуму щодо російських олігархів. Зокрема, він зажадав зміни "умов участі для низки великих російських бізнесменів", передає Deutsche Welle.

6 листопада видання Financial Times повідомило, що російські олігархи, щодо яких введено санкції США, не були запрошені на Давоський форум. Зокрема, запрошення не отримали голова банку "ВТБ" Андрій Костін, власник групи "Ренова" Віктор Вексельберг і співвласник концерну "Русал" Олег Дерипаска.

Всесвітній економічний форум відбудеться в Давосі з 22 по 25 січня 2019 року.

Нагадаємо, 6 квітня 2018 року США ввели санкції проти 36 фізичних осіб і компаній з "кремлівського списку". У перелік потрапили сім олігархів, 17 високопосадовців , а також 12 державних і приватних компаній.

До санкційного списку потрапили бізнесмени Олег Дерипаска, Ігор Ротенберг, Кирило Шамалов, Віктор Вексельберг, Володимир Богданов, Андрій Скоч, сенатор Сулейман Керімов, а також міністр внутрішніх справ Володимир Колокольцев, голова Росгвардії Віктор Золотов, голова Роскомнагляду Олександр Жаров, голова ВТБ Андрій Костін, голова "Газпрому" Олексій Міллер, секретар Ради безпеки РФ Микола Патрушев та інші.

У списку компаній переважно структури Олега Дерипаски - крім "РусАла" і En+, це група "ГАЗ" , агрохолдинг "Кубань", Basic Element Ltd, B-Finance Ltd, "Євросибенерго", "Російські машини". До "чорного списку" також включені група "Ренова", NPV Engineering "Газпром буріння" Ігоря Ротенберга, "Ладога Менеджмент" Кирила Шамалова, державний Рособоронекспорт і банк РФК (належить "Рособоронекспорту" з "чорного списку"). Їхні активи у США заморожені, а американським компаніям і громадянам заборонено укладати з ними угоди.

9 квітня в "РусАл" повідомили, що санкції США поставили компанію перед загрозою технічного дефолту. Слідом за цим вартість цінних паперів UC Rusal на Гонконгській біржі впала більш ніж на 50%. З моменту оголошення санкцій капіталізація цього активу Дерипаски впала більш ніж на 3 млрд доларів.

Олег Дерипаска покинув раду директорів компанії "Русал" . Він сподівався на те, що це дозволить зняти економічні обмеження з його компанії. Однак у Вашингтоні пояснили, що цей сценарій не спрацює.

У травні російський олігарх також вийшов з ради правління EN+.