У першому кварталі 2020 року смертність в Москві зросла на 3,7% порівняно з тим же періодом попереднього року, повідомляє РБК.
Як повідомило відомство, з січня по квітень кількість смертей від усіх причин у столиці склало 42,8 тис (у минулому році - 41,3 тис). За даними департаменту, найбільша різниця за цим показником спостерігалася в квітні - в цьому році померло на 1841 людину більше.
В дипздраві повідомили, що більше половини всіх смертей - від хвороб системи кровообігу.
Про те, що в столиці зафіксували збільшення смертності за квітень 2020 року, напередодні повідомила заступник мера столиці Анастасія Ракова. За її словами, порівняно з 2019 роком в цьому місяці померли на 1800 чоловік більше, а в порівнянні з 2018 - на 900 осіб.
Від коронавирусної інфекції у квітні цього року померли 639 людей, заявила Ракова. У розмові із журналістами вона запевнила, що статистика смертності від коронавіруса в місті достовірна, перед публікацією всі дані перевіряються.
"Хочу сказати, що Москва, напевно, єдина, опублікувала дані про смертність за квітень свідомо і самостійно, щоб ці дані могли використовувати всі", - додала заступник мера.
На початку травня Financial Times New York Times опублікували статті, де йшлося про кількість смертей від COVID-19 в Москві та інших російських містах. Пвідомлялось, що може бути вище, ніж за офіційною статистикою. NYT, зокрема, навела слова незалежного демографа Олексія Ракші, який заявив, що в столиці не було зареєстровано 70% випадків смертей за коронавіруса, а в інших регіонах - близько 80%.
У відповідь на це віце-прем'єр Тетяна Голікова заявила, що російська влада ніколи не маніпулювали статистикою. У свою чергу, офіційний представник ВООЗ в Росії Меліта Вуйнович зазначила, що організація не зафіксувала фактів свідомого заниження смертності через коронавіруса в країні.
В МЗС Росії назвали матеріали видань антиросійськими спекуляціями. У Держдумі у зв'язку з публікаціями зажадали вжити заходів щодо журналістів NYT і FT аж до позбавлення акредитацій, проте офіційний представник міністерства Марія Захарова заявила, що відомство не буде цього робити.
14 травня Роскомнагляд почав вивчати статті на відповідність російським законодавством про протидію поширенню недостовірної суспільно значимої інформації під виглядом достовірних повідомлень. У той же день російські посольства в США і Великобританії передали редакціям газет листи з вимогами спростувати публікації.
Нагадаємо, Російська Федерація за кількістю заражених обійшла Іспанію - один із тих регіонів, у яких хвороба протікала найважче, і опинилася на другому місці в світі.
Незважаючи на це, 11 травня президент РФ Володимир Путін на нараді з урядом заявив, що введення режиму самоізоляції і неробочих днів нібито дозволило загальмувати поширення інфекції.
За словами Путіна, з 12 травня повинна відновитися робота промислових підприємств, і тепер Росія може перейти до початку поетапного виходу з режиму карантину.
Нагадаємо, раніше в Держдепартаменті США заявили, Росія буде намагатися підірвати довіру до вакцини від коронавірусу. Росія як і раніше поширює фейки в питаннях охорони здоров'я.