Радянський Союз вирощував Дональда Трампа ще з 1970-х років і підтримував його політичні амбіції, в той же час агенти КДБ всіляко йому лестили і передбачили президентське крісло.
Про це заявив колишній радянський шпигун Юрій Швець, який нині мешкає в США, пише The Guardian.
Швець запевняє, що Трамп став об'єктом операції радянських і чехословацьких спецслужб в 1977 році, коли він одружився на чеській моделі Івані Зельніцковій.
Пізніше, коли Трамп відкрив свій перший готель Grand Hyatt New York, він познайомився з радянським емігрантом Семеном Кислін, який нібито був агентом КДБ і дав наводку на молодого мільярдера.
У 1987 Трамп разом з дружиною відвідав Москву і Ленінград, де агенти КДБ переконували мільярдера піти в політику, оскільки знали про його інтелектуальної та психологічну вразливість і слабкість до лестощів.
«Це ситуація, коли людей вербують коли вони ще студенти, а потім вони займають важливі посади. Щось подібне відбувалося і з Трампом », - сказав Швець.
Ексшпигун став ключовим джерелом для нової книги журналіста Крейга Унгера «Компромат», в якій досліджуються відносини між Дональдом Трампом і обвинуваченим в торгівлі людьми, нині покійним мільярдером Джеффрі Епштейном.
За словами Швеця, агенти КДБ вели себе з Трампом так, ніби були надзвичайно вражені його особистістю і вважали, що він повинен стати президентом США і змінити світ. Відразу після цього Трамп почав шукати можливості для висунення своєї кандидатури від Республіканської партії.
У 1987 році він опублікував велике оголошення в провідних виданнях, в якому звинуватив Японію в експлуатації США, закликав вийти з НАТО і зазначив, що не треба захищати країни, які не здатні до оборони самі. Після публікації цього тексту, сильно відрізнявся від типових американських поглядів на світ в період Холодної війни, Швець отримав привітання з успішним «активним заходом».
Нагадаємо, раніше стало відомо, що перед тим, як покинути Білий дім, Трамп обговорював зі своїми прихильниками ймовірність створення нової політичної партії.