UA / RU
Підтримати ZN.ua

Москва могла завербувати одного з членів кампанії Трампа - WP

Один з учасників виборчої команди республіканця постійно наполягав на організації зустрічі кандидата з Путіним.

У березні 2016 року через три дні після того, як Дональд Трамп оголосив склад своєї команди радників з міжнародної політики, наймолодший її учасник відіслав електронного листа сімом керівникам виборчого штабу кандидата-республіканця. В темі листа було вказано: "Зустріч з лідерами Росії включно з Володимиром Путіним".

Радник на ім'я Джордж Пападопулос запропонував провести "зустріч між нами і російськими лідерами для обговорення американо-російських зв'язків за президенства Трампа". При цьому він зауважив, що його контакти з російської сторони раді такій можливості.

Про це пише лояльне до Демократичної партії вдання Washington Post з посиланням на електронні листи Пападопулоса, які опинилися у розпорядженні журналістів.

Його пропозиція викликала занепокоєння у лідерів кампанії Трампа. Співголова виборчого штабу Сем Кловіс відповів на лист, що варто проконсультуватися з союзниками по НАТО перед плануванням зустрічей такого роду. Інший радник Трампа, колишній адмірал військово-морських сил Чарльз Кубіч вказав на юридичні ризики, нагадавши, що зустріч з росіянами порушить режим санкцій США і "Акт Логана", який забороняє американським громадянам вести неавторизовані переговори з іноземними урядами. Але Пападопулос продовжив наполягати на своєму. З березня до вересня він відіслав близько десятка запитів Трампу на проведення зустрічі з урядовцями Росії.

Проти виступав тогочасний голова виборчого штабу Пол Манафорт. В травні 2016 року він відкинув пропозицію Пападопулося організувати зустріч Трампа з росіянами. Ця переписка - серед 20 тисяч документів, які команда республіканця передала комітетам Конгресу цього тижня після аналізу в Білому домі і адковатів.

Видання зауважує, що попри те, що Пападопулос активно намагався зміцнити зв'язок виборчого штабу команди республіканця з урядом Росії, він так і не пояснив, чому це може бути в інтересах Трампа. Однак, більше дивує внутрішній опір його конмадни. Він дисонує з подальшими випадами її членів. Приміром, через три місяці після пропозицій Пападопулося син нинішнього президента Дональд Трамп-молодший разом з Полом Манафортом і Джаредом Кушнером зустрілися з російським юристом, який обіцяв компромат на Гілларі Клінтон. В липні 2016 року тогочасний радник Трампа з закордонної політики і нинішній Генпрокурор США Джефф Сешнс зустрічався з послом РФ Сергієм Кисляком.

Також у липні Пападопулос запитав у переписці, чи хтось з радників чи соратників Трампа може погодитися на російські запровшення. Через кілька тижнів після цього радник з питань закордонної політики Картер Пейдж виступив в університеті в Москві. Зараз він наполягає, що їздив в Росію окремо від кампанії.

"Висновок в тому, що російський уряд, без сумніву, намагався завербувати широку мережу, коли шукав спосіб втрутитися в американські вибори. Гадаю, вони робили базові для розвідки речі: з'ясовували, хто є на місці, хто хоче вступити в гру і як можна їх використати", - прокоментував Стів Холл, який завершив службу в ЦРУ у 2015 році після 30 років роботи над російськими операціями управління.

Нещодавно ФБР обшукало дім Манафорта, вилучивши низку фінансових записів і документів про нерухомість. Рейд відбувся попри те, що сам екс-голова виборчого штабу Дональда Трампа погодився передати всі документи слідчому комітету Конгресу, які можуть бути пов'язані з російською справою. Але федеральні судді вирішили, що йому не можна довіряти.

Раніше видання The Guardian писало, що слідчі США хочуть схилити Манафорта до співпраці. Зокрема, вони активно досліджують офшорні записи екс-соратника Трампа з метою виявити докази відмивання грошей.