Міжнародний трибунал ООН з морського права в Гамбурзі в п'ятницю, 22 листопада, задовольнив вимогу Нідерландів звільнити судно Arctic Sunrise і членів його екіпажу.
Слухання у цій справі в міжнародному трибуналі почалися 6 листопада. В ході слухань представники Нідерландів наполягали на звільненні судна і затриманих людей. Крім того, від російської влади вимагали дати можливість Arctic Sunrise покинути води РФ.
Представник Нідерландів заявляв, що, незважаючи на відмову Росії брати участь у цих слуханнях, в Москві зобов'язані втілити в життя всі рішення Міжнародного трибуналу з морського права по справі Arctic Sunrise.
Тим часом раніше в МЗС РФ заявили, що при ратифікації Конвенції ООН по морському праву в 1997 році Російська Федерація зробила заяву про те, що вона не приймає передбачені в ній процедури врегулювання спорів, що ведуть до обов'язкових для сторін рішень по спорах про здійснення суверенних прав і юрисдикції.
Судно Arctic Sunrise міжнародної екологічної організації "Грінпіс" було захоплене російськими прикордонниками в Печорському морі 19 вересня після спроби активістів провести акцію протесту проти видобутку нафти на платформі "Прирозломна". На його борту знаходився багатонаціональний екіпаж з 30 осіб, у тому числі один українець. Всі вони були заарештовані, їм пред'явлено звинувачення в піратстві, потім звинувачення змінили на "хуліганство".
До теперішнього часу петербурзькі суди змінили 29 з 30 членів екіпажу Arctic Sunrise міру запобіжного заходу на звільнення під заставу, 26 покинули СІЗО. !zn
Читайте також:
Українець з Arctic Sunrise покинув ізолятор в Петербурзі
Члени екіпажу Arctic Sunrise не визнають своєї провини
Дії екіпажу "Арктик Санрайз" перекваліфіковані з піратства на хуліганство
Росія відмовилася від міжнародного розгляду по справі "Грінпіс"