Служба розвідки Молдови затримала двох іноземців за звинуваченням у підготовці диверсій, йдеться в заяві керівництва цієї установи, розміщеній на офіційному сайті.
За даними правоохоронців, чоловіки є вихідцями з різних країн і мали зв'язки із диверсійними центрами з-за кордону.
«Під виглядом простих туристів вони брали участь у зборі розвідувальної інформації з метою реалізації плану дестабілізації внутрішньої ситуації в країні, в тому числі щодо насильницької зміни конституційного ладу в Республіці Молдова», — йдеться у повідомленні Служби розвідки.
Зокрема, ймовірні диверсанти збирали дані про державні установи та об’єкти критичної інфраструктури, брали активну участь у моніторингу та документуванні суспільно-політичних процесів і акцій протесту, організованих у столиці окремими політичними силами.
В розвідці додали, що обидва іноземці були визнані небажаними особами в Молдові терміном на 10 років і видворені з її території.
13 лютого, президентка Молдови Мая Санду заявила, що Росія планує захопити урядові будівлі та змінити владу в країні. За кілька днів до цього президент України Володимир Зеленський, розповів про отримані українською розвідкою плани РФ зі здійснення диверсійної діяльності у Молдові. Вони полягали у використанні вихідців із Сербії, Білорусі, Росії та Чорногорії з військовою підготовкою для нападу на державні установи.
В рамках превентивних заходів влада Молдови заборонила в'їзд на свою територію вболівальникам сербського клубу «Партизан» (Белград), які планували прибути до Кишинева на матч Ліги конференцій проти тираспольського "Шерифа" 16 лютого.
Також молдовські служби не допустили групу з п'яти боксерів з Чорногорії та їхнього тренера. Команда прямувала на міжнародний турнір з боксу, який проходив у Кишиневі з 15 по 17 лютого.
23 лютого Міноборони Росії заявило, що українські війська найближчим часом планують здійснити збройну провокацію проти Придністров'я.
Уряд Молдови спростував звинувачення російського Міноборони.
Чому перед молдовською владою постала загроза реалізації Росією спецоперації з дестабілізації країни. Як Кишинів реагує на ризики і що потрібно зробити Молдові задля власної безпеки, розповідає Володимир Кравченко у статті «Росія проти сусідки України: що нині загрожує Молдові».