Парламент Молдови відправив у відставку уряд, який очолював лідер ліберально-демократичної партії Володимир Філат.
За це рішення проголосували 54 депутати - комуністи, демократи і група незалежних депутатів. Для відставки уряду потрібен був 51 голос.
Ініціативу комуністів, які висловили Филату вотум недовіри, відразу ж підтримала демократична партія, мотивувавши своє рішення тим, що до цього Філат вийшов з правлячого альянсу "За європейську інтеграцію", у який крім ліберал-демократів і демократів входять ліберали.
Своє рішення Філат пояснив тим, що не може змиритися з втручанням альянсу в роботу уряду.
Зараз протягом трьох днів президент Молдови Ніколай Тімофті, повинен після консультацій з парламентськими фракціями запропонувати кандидата на посаду прем'єра.
Якщо кандидат від президента не буде затверджений парламентом, а Тімофті може пропонувати свого ставленика два рази протягом 45 днів, то після цього президент має право розпустити парламент і оголосити дострокові парламентські вибори.
На думку місцевих експертів, дострокові парламентські вибори не потрібні жодній з партій, що входять до альянсу, бо не внесуть ніяких разючих змін у нинішню конфігурацію вищого законодавчого органу Молдови.
Не потрібні дострокові парламентські вибори у Молдові і представникам Євросоюзу і низки європейських країн, які ще нещодавно представляли Молдову як свій найвдаліший проект у Східній Європі.
Комуністи єдині, хто відкрито виступає за дострокові вибори, але у них мало шансів набрати більшу, ніж зараз, кількість мандатів у парламенті. !zn
Читайте також:
Молдова має намір підписати угоду про асоціацію з ЄС в наступному році
У Молдові набула чинності заборона на комуністичну символіку
Росія на прикладі Молдови показала Україні, як домогтися знижки на газ
У кортеж Меркель в Кишиневі кинули пляшку із запальною сумішшю