3 з огляду на війну проти проросійських терористів на Сході України збирається модернізувати свою армію.
Як повідомляє Duetsche Welle, про це заявив новий міністр оборони країни Віорел Чиботару. Він висловив сподівання, що іноземні партнери Молдови зацікавлені в тому, щоб армія його країни стала "ефективнішою на тлі складної геополітичної ситуації".
Чиботару додав, що армія Молдови повинна стати спроможною швидко втрутитися в разі виникнення критичної ситуації. Хоча до цього часу на Збройні сили Кишинів витрачає лише 0,3% ВВП. Цього не вистачає на утримання солдатів.
В цей же час, Молдова представила в Брюсселі свої пропозиції для НАТО, які б допомогли покращити боєздатність молдовської армії. Йдеться як про забезпечення зброєю і технікою, так і про вишкіл військових. Обґрунтуванням для допомоги з боку Альянсу, на думку Кишинева, може стати війна в Україні.
За словами міністра оборони Молдови, до 2018 року країна збирається збудувати дві нові військові бази, які будуть "якісно відрізнятися від старих радянських казарм", які лишилися в спадок від СРСР. А найближчим часом країна збирається закупити сучасні артилерійські системи.
Також Чіботару додав, що Молдові потрібно почати дискусію в суспільстві щодо нейтрального статусу країни. Зараз молдовські солдати беруть участь у військових навчаннях НАТО Wind Spring 15 на території Румунії. Раніше в репортажі видання Die Zeit йшлося про те, що Придністров'я "заздрить" Криму, а Молдова виманює людей зарплатами. А видання Street Journal писало, що Росія навчаннями в Придністров'ї залякує Молдову. Путін намагається створити враження, що він готовий піти на радикальні кроки, щоб покарати Молдову за її бажання зблизитися з Заходом.